• Dnes je: Streda 21. februára 2024 meniny má Eleonóra

Za pokus o úkladnú vraždu bývalej partnerky si odsedí 20 rokov, potvrdil súd. Mužovi nepomohlo ani priznanie či ľútosť

Za pokus o úkladnú vraždu bývalej partnerky si odsedí 20 rokov, potvrdil súd. Mužovi nepomohlo ani priznanie či ľútosť

Súd aj napriek tomu, že odsúdený sa priznal a oľutoval svoj čin nezistil dôvody na zmiernenie trestu.

16.8.2023 (SITA.sk) - Najvyšší súd SR na dnešnom verejnom zasadnutí potvrdil pre obžalovaného Erika Korintuša trest 20 rokov väzenia pre pokus úkladne zavraždiť bývalú partnerku. Ten mu uložil v júni tohto roku Špecializovaný trestný súd.

Nezmiernili mu trest

Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová, odvolací súd síce rozsudok prvostupňového súdu zrušil vo výroku o uloženom treste z dôvodu nutnosti priznania obžalovanému aj poľahčujúcu okolnosť, že sa priznal k spáchaniu trestného činu a tento úprimne oľutoval.

Aj po jej zohľadnení však NS SR považoval úhrnný trest odňatia slobody vo výmere 20 rokov so zaradením do ústavu na výkon trestu s maximálnym stupňom stráženia za primeraný a nezistil dôvody na jeho zmiernenie.

Najvyšší súd vo svojom rozhodnutí podľa Važanovej bral do úvahy aj spôsob vykonania činu za prítomnosti maloletých detí poškodenej pri skutku a okolnosti, pre ktoré k dokonaniu činu nedošlo, teda zabránenie tretích osôb v ďalšom útoku obžalovaného na poškodenú.

„Odvolací súd zároveň zamietol odvolanie poškodenej ako oneskorene podané," doplnila Važanová.

Rozhodnutie odvolacieho súdu je právoplatné.

Bodol ju do hrudníka

Podľa medializovaných informácií Erik Korintuš minulý rok v decembri v Skalici bodol expartnerku nožom do hrudníka. Podľa orgánov činných v trestnom konaní obžalovaný vnikol do bytu ženy cez balkón, preto bol odsúdený aj pre porušovanie domovej slobody. Keď ona následne ušla na ulicu, Erik Korintuš ju dobehol a napadol nožom. Žena útok prežila, keďže jej pomohli okoloidúci. Skutku predchádzali vzájomné spory dvojice a vyhrážky zo strany obžalovaného.

Korintuš pred prvostupňovým súdom priznal svoju vinu, odvolal sa však pre výšku trestu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie