• Dnes je: Nedeľa 28. novembra 2021 meniny má Henrieta

Za Orbánom stoja desaťtisíce Maďarov. Premiér predostrel ľudu čiernu budúcnosť, ak prehrá voľby

Za Orbánom stoja desaťtisíce Maďarov. Premiér predostrel ľudu čiernu budúcnosť, ak prehrá voľby

Na stretnutí s demonštrantmi Orbán vymenoval ekonomické úspechy svojej vlády.

24.10.2021 (Webnoviny.sk) - Desaťtisíce stúpencov maďarského premiéra Viktora Orbána a jeho pravicovej vlády na sobotňajšej demonštrácii v Budapešti vyjadrili podporu politike populistického lídra.

Orbán v prejave v tmavých farbách vykreslil, čo by mohli Maďari očakávať, ak by prehral v parlamentných voľbách, ktoré sú naplánované na jar budúceho roka. Predpokladá sa, že najbližšie voľby pre neho budú najvážnejšou výzvou odvtedy, ako sa v roku 2010 ujal vlády.

Neustále útoky zo strany EÚ

Orbán vymenoval ekonomické úspechy svojej vlády a predošlú socialistickú vládu obvinil z toho, že krajinu finančne zruinovala.

„Trvalo nám roky, kým sme napravili deštrukciu spôsobenú ľavicou," vyhlásil Orbán. Maďarský premiér zároveň kritizoval Európsku úniu a vyhlásil, že Brusel nepretržite útočí na Maďarsko pre jeho ekonomickú a imigračnú politiku.

Z Maďarska chcú demokraciu

Niekoľko tisíc ľudí sa v sobotu zišlo aj na demonštrácii šiestich maďarských opozičných strán. Líder opozície Péter Márki-Zay, nezávislý konzervatívec a starosta juhomaďarského mesta Hódmezővásárhely, ktorý zvíťazil v opozičných primárkach, vyhlásil, že koalíciu chce viesť k odstráneniu korupcie, potláčania médií a zneužívania vládnych inštitúcií.

„Základným cieľom nás všetkých, pravice aj ľavice, je aby Maďarsko bolo demokraciou, aby uplatňovalo vládu zákona v trhovej ekonomike a aby bolo súčasťou Európskej únie," povedal Márki-Zay.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie