• Dnes je: Utorok 12. decembra 2023 meniny má Otília

Za masívnym únikom utajených dokumentov je pracovník americkej armády, vykresľovali aj negatívne názory USA na vojnu na Ukrajine

Za masívnym únikom utajených dokumentov je pracovník americkej armády, vykresľovali aj negatívne názory USA na vojnu na Ukrajine

O spojení medzi uniknutými dokumentmi a dvoma servermi na Discorde ako prvý informoval investigatívny portál Bellingcat.

13.4.2023 (SITA.sk) - Osoba, ktorá je za masívnym únikom utajených dokumentov americkej armády, pracovala na vojenskej základni a tajné informácie zverejňovala v online skupine svojim známym. Vo svojej stredajšej správe to tvrdí denník The Washington Post, informuje spravodajská televízia CNN a upozorňuje, že to nevedela nezávisle overiť.

Názory USA na vojnu

Denník poskytuje prvé známe podrobnosti o človeku, ktorý by mohol byť za významným narušením národnej bezpečnosti tým, že zverejnil vysoko utajované dokumenty vrátane tých, ktoré vykresľujú negatívne názory USA na vojnu na Ukrajine.

Údajne je to osamelý mladý muž so záľubou v zbraniach, ktorý bol členom četovacej miestnosti pre nadšencov pre zbrane a vojenské vybavenie so zhruba dvoma desiatkami členov na platforme Discord obľúbenej medzi hráčmi videohrier. The Washington Post svoj článok zakladá na rozhovore s priateľom danej osoby, ktorý je tiež súčasťou skupiny.

Prepisoval tajné informácie

Muž s prezývkou OG začal prispievať v miestnosti, alebo „serveri“, na Discorde vlani a v nasledujúcich mesiacoch zverejňoval príspevky, v ktorých zdanlivo prepisoval tajné informácie z amerických spravodajských dokumentov. OG podľa zdroja novín uviedol, že ich priniesol domov zo svojej práce na „vojenskej základni“.


Tiež tvrdil, že strávil aspoň časť dňa v zabezpečenom zariadení, ktoré zakazovalo používanie mobilných telefónov a iných elektronických zariadení, ktoré by sa dali použiť na zdokumentovanie tajných informácií uložených vo vládnych počítačových sieťach alebo na tlač z tlačiarní.

Četovacia miestnosť

Podľa nemenovaného člena skupiny ich OG chcel držať v obraze a „zdá sa, že si myslel, že jeho dôverné znalosti poskytnú ostatným ochranu pred nepokojným svetom okolo nich“.


V nedeľu hovorca Discordu pre CNN povedal, že spolupracujú s orgánmi činnými v trestnom konaní, ale odmietol to ďalej komentovať. Spomenutá četovacia miestnosť po zverejnení správ o úniku už nie je online, informuje tiež CNN.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie