• Dnes je: Sobota 18. septembra 2021 meniny má Eugénia

Z rómskej osady Vilčurňa hlásia až sedem percent infikovaných, pohyb obyvateľov reguluje polícia

Z rómskej osady Vilčurňa hlásia až sedem percent infikovaných, pohyb obyvateľov reguluje polícia

Mesto Spišská Nová Ves požiadalo o pomoc aj mieste vedenie okresného riaditeľstva policajného zboru.

4.3.2021 (Webnoviny.sk) - V rómskej osade Vilčurňa v Spišskej Novej Vsi zaznamenali v posledných dňoch zvýšený výskyt pozitívnych prípadov na ochorenie COVID-19. Krízový štáb preto v utorok 2. marca rozhodol o zabezpečení testovania priamo v tejto lokalite. Ešte v ten deň tam takýmto spôsobom zistili 7-percentný výskyt pozitívnych prípadov.

Mesto zabezpečilo hliadkovanie príslušníkmi mestskej polície, ktorí monitorujú a regulujú pohyb obyvateľov z tejto osady. Zároveň požiadalo o súčinnosť štátnu políciu. „O pomoc sme požiadali aj tunajšie vedenie okresného riaditeľstva policajného zboru, ktoré nám prisľúbilo podporu,“ informoval zástupca primátora Dávid Demečko.

Komunitní pracovníci robia osvetu

Aj komunitní pracovníci mesta zvyšujú osvetu medzi obyvateľmi v tejto lokalite v spolupráci s asistentkou osvety zdravia z organizácie Zdravé regióny.

Viac o téme: Koronavírus

„Naši komunitní pracovníci upozorňujú na potrebu dodržiavania karantény všetkými členmi rodiny, v ktorých sa vyskytol pozitívny výsledok na ochorenie COVID-19. Títo obyvatelia si často neuvedomujú, že karanténu musia dodržiavať aj tí, ktorí majú negatívny výsledok z testovania,“ uviedla vedúca sociálneho oddelenia Mestského úradu v Spišskej Novej Vsi Júlia Jančurová.

Na stráženie osady potrebujú viac ľudí

Mesto v najbližších dňoch zamestná ďalších pracovníkov, ktorí budú dohliadať na dodržiavanie karantény priamo v osade.

Ďalšie testovanie obyvateľov tejto lokality sa uskutoční počas najbližšej soboty 6. marca. Testovať budú v komunitnom centre na Potočnej ulici počas celého dňa od 8:00 do 20:00. Podľa Demečka plánujú otestovať ďalších 700 obyvateľov.


Kto by sa proti COVID-19 nemal očkovať? Lekárka vysvetlila, čo môže vakcína Comirnaty spôsobiť

Pandémia COVID-19 je výsledkom klimatických zmien. Čína nemusí byť jediným ohniskom nových vírusov

Kedy sa Slovensko zotaví z pandémie? Podľa futurológa Klinca jeden zo scenárov je, že nikdy

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie