• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Z opravovne k viac než len opravám: AO MV SR prináša inovácie a rozšírené služby

Z opravovne k viac než len opravám: AO MV SR prináša inovácie a rozšírené služby

Spoločnosť Automobilové opravovne Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, a.

31.8.2023 (SITA.sk) - Vďaka dynamickému rozvoju a úspešne zvládnutým výzvam v minulom roku sa spoločnosť stala pevným pilierom podpory pre bezpečnostné a záchranné zložky Slovenskej republiky.

Rok 2022: Pohľad na stabilitu a vzostup

AO MV SR sa začiatkom roka 2022 transformovala do stabilnej a prosperujúcej zložky, ktorá nesie zodpovednosť nielen voči svojmu zakladateľovi - Slovenskej republike, ale aj voči verejnosti. Svedčí o tom silný záväzok k poskytovaniu spoľahlivých služieb, a to aj v ťažkých obdobiach, ako bolo obdobie pandémie alebo ruskej agresie. AO MV SR sa stala kľúčovým partnerom pre bezpečnostné a záchranné zložky, čím vytvára podporu pre tých, ktorí chránia občanov a zabezpečujú verejný poriadok.

Rozvoj zamestnaneckej politiky a hospodársky nárast

V roku 2022 zaznamenala spoločnosť AO MV SR výrazný rast nielen vo svojom portfóliu služieb, ale aj v počte zamestnancov. Ten sa zvýšil o viac ako 100, čím celkový počet zamestnancov prekročil hranicu 300. "Zamestnanci sú kľúčom k nášmu úspechu. Našim cieľom bolo vytvoriť motivujúce pracovné prostredie, aj napriek externým vplyvom akými sú energetická kríza, zvyšujúca sa inflácia či vojna na Ukrajine," vraví Michal Šula, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti AO MV SR, a. s. a pokračuje "To sa nám podarilo dosiahnuť predovšetkým otvorenou a transparentnou komunikáciou vedenia spoločnosti voči zamestnancom a takisto rozvojom a vzdelávaním našich zamestnancov či poskytovaním podpory a viacerých benefitov."

Spoločnosť si v roku 2022 udržala ekonomickú stabilitu a zaznamenala nárast hospodárskeho výsledku. Na porovnanie, zatiaľ čo v roku 2021 bol zaznamenaný zisk na úrovni 138 439 Eur a tržby na úrovni 19 918 169 Eur, v roku 2022 bol zisk vo výške 181 068 Eur a tržby vo výške 25 450 176 Eur. To predstavuje nárast tržieb o 27,77% a zisku o 30,79%. Mzdy zamestnancov narástli o viac ako 13%, čo takisto svedčí o dôslednej starostlivosti o pracovníkov a ich spokojnosť.

Nielen klasické opravy vozidiel

Spoločnosť AO MV SR sa nezastavila len pri klasických opravách a údržbe vozidiel. Na základe nových trendov a potrieb sa rozhodla diverzifikovať svoje služby, čo bolo spojené s koncepciou novej organizačnej štruktúry. Medzi nové divízie k 1.1. 2023 patria divízia fleet manažmentu, divízia služieb IT a divízia výrobnej činnosti.

Dôsledná starostlivosť o vozový park a aj prenájom vozidiel

Divízia fleet manažmentu vznikla už pred dvoma rokmi a jej primárnym cieľom je zabezpečovať kompletný servis okolo prenájmu vozidiel, doplnkovej výbavy a všetkých súvisiacich služieb od obstarania až po ekologickú likvidáciu vozidiel na základe presnej špecifikácie zákazníka. Prvotným impulzom na vznik novej divízie bola najmä kritická situácia v oblasti vozového parku prevádzkovaného našim jediným akcionárom ako aj ďalších útvarov a orgánov verejnej a štátnej správy.

Rok 2022 bol pre túto divíziu kľúčovým rokom v oblasti rastu a poskytovania služieb pre svojich zákazníkov. Počas celého roka divízia zabezpečovala komplexný servis prenájmu a starostlivosť o cca 200ks vozidiel pre potreby MV SR, Úrad pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR, Dopravnú políciu, Finančné riaditeľstvo a Dopravný úrad.

Strategické riešenia v oblasti IT a digitalizačné služby

V oblasti IT a digitalizácie, ktorá predstavuje jednu zo štyroch hlavných činností výkonných orgánov spoločnosti preukázalo vedenie spoločnosti inovatívny prístup. Programy vyvinuté pre hasičov, policajtov a orgány verejnej moci ukazujú, že AO MV SR nie je len opravovňou, ale aj partnerom vo vývoji moderných riešení pre verejnú bezpečnosť a efektívne riadenie.

Do pôsobnosti divízie spadá aj digitalizačné pracovisko, ktoré od svojho vzniku zdigitalizovalo viac ako 850 tisíc listov pre Slovenský národný archív a štátne archívy na Slovensku, naskenovalo takmer 2,5 milióna strán a zároveň postprodukčne spracovalo cez 2,4 milióna strán pre Sekciu verejnej správy a okresné úrady. Pracovisko umožňuje MV SR vytvoriť dostatočnú flexibilitu pri požiadavkách pre digitalizáciu listín a spisov, čo je v dnešnej dobe elektronizácie procesov verenej správy nevyhnutné.

Jedinečný projekt nových tabuliek s EVČ

Jedným z hlavných vrcholov roka 2022 pre AO MV SR bola príprava a úspešná implementácia

Divízie výrobnej činnosti. Táto dôležitá etapa začala už v roku 2021 s cieľom vytvoriť modernú a inovatívnu výrobnú halu pre tabuľky s evidenčným číslom vozidla (TEČ). Od 1. januára tohoto roku, sa tak TEČ vyrábajú priamo v AO MV SR.

Budúcnosť s víziou

Spoločnosť sa v roku 2023 zameriava na udržateľnosť vo svojich službách aj pracovných podmienkach. Dôležitým krokom je diverzifikácia zdrojov energie, napríklad cez zatepľovanie fasád a slnečné kolektory. Medzi hlavné výzvy patrí najmä optimalizácia procesov, neustále vzdelávanie zamestnancov a zvyšovanie kvality poskytovaných služieb.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie