• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Winkelmann plánuje v Rimavskej Sobote vytvoriť stovky pracovných miest, žiada však štát o investičný stimul

Winkelmann plánuje v Rimavskej Sobote vytvoriť stovky pracovných miest, žiada však štát o investičný stimul

Predpokladaná ročná kapacita produkcie by mala byť približne 300-tis. jednotiek smaltovaných nádrží na vodu. Začiatok výroby je plánovaný na marec 2025.

Štát by mohol už potvrdenú investíciu nemeckej spoločnosť Winkelmann v Rimavskej Sobote podporiť investičným stimulom prevyšujúcim 41 mil. eur.

Výroba zásobníkov vody

Takýto návrh predložilo Ministerstvo hospodárstva SR do medzirezortného pripomienkového konania. Pomoc by mala byť vo forme dotácie na dlhodobý hmotný a nehmotný majetok. Stimul musí schváliť vláda.

Investíciu do fabriky na výrobu zásobníkov vody pre technologické systémy vykurovania a zásobovania teplou vodou štát definitívne potvrdil koncom mája tohto roka.

Ročná produkcia

Podnik plánuje na Slovensku preinvestovať približne 110 mil. eur a vytvoriť 452 priamych pracovných miest a na ne by mali nadväzovať ďalšie stovky.

Predpokladaná ročná kapacita produkcie by mala byť približne 300-tis. jednotiek smaltovaných nádrží na vodu. Začiatok výroby je plánovaný na marec 2025.


Skupina Winkelmann Group pôsobí v oblasti spracovania kovov a tvarovania plechov pre rôzne priemyselné využitia. Vznikla v roku 1898 ako rodinný podnik, v súčasnosti má výrobné závody v Nemecku, Poľsku, Turecku, Číne, USA a Mexiku.


Jej aktivity sa sústredia v troch divíziách, Automotive, Building & Industry a Flowforming. Celosvetovo skupina zamestnáva približne 4 000 pracovníkov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie