• Dnes je: Štvrtok 09. decembra 2021 meniny má Izabela

Weiss vyzdvihol po spečatení titulu zásluhy Milaniča. Do Slovana musia prísť tí najlepší, akých pozná

Weiss vyzdvihol po spečatení titulu zásluhy Milaniča. Do Slovana musia prísť tí najlepší, akých pozná

Belasí po sérii nie úplne presvedčivých výkonov mohli po výhre 4:0 nad Zlatými Moravcami oslavovať 11.

16.5.2021 (Webnoviny.sk) - Tréner Vladimír Weiss st. zažil v sobotňajšom dueli v Zlatých Moravciach obnovenú premiéru na lavičke futbalového Slovana Bratislava, a hneď z toho bolo spečatenie majstrovskej trofeje vo Fortuna lige 2020/2021.

"Belasí" po sérii nie úplne presvedčivých výkonov, ktorá vyústila do odchodu slovinského kouča Darka Milaniča, pri Žitave zabrali výsledkovo i herne a po výhre 4:0 mohli oslavovať 11. titul v ére samostatnosti.

Hráči ukázali aj emóciu

Niekdajší kormidelník slovenskej reprezentácie či Artmedie Petržalka na pozápasovej tlačovej konferencii vyzdvihol svojho predchodcu, keď skonštatoval, že úspech patrí predovšetkým jemu.

"Ja s tým dá sa povedať nemám nič spoločné, akurát som sa snažil dnes pripraviť hráčov na posledný krok. Je to oslava a patrí celému klubu vrátane Darka. Teším sa z hráčov, že ukázali aj emóciu, konečne sa radovali z gólov, hrali schuti," vyhlásil Weiss st. podľa klubového webu.

Slovan mal podľa neho slabší úvod, no neskôr kontroloval hru a v závere už hral parádne. "Začali sme slabšie, pomalšie sme otáčali hru. Od začiatku sme chceli hrať viac cez krídla, niekedy však prihrávka prišla neskoro, niekedy sme išli cez stred. Cez polčas som hovoril, že musíme hrať viac cez kraje, čo sa aj potvrdilo," dodal.

Nedali sa robiť zázraky

Weiss st. tvrdí, že za tri dni, čo bol pri mužstve, sa nedali urobiť zázraky. Na tréningoch sa preto venovali hlavne hre, aby videl v akcii všetkých hráčov.

Zároveň priznal, že bude mať na čom pracovať: "Chcel som vidieť, či vedia hrať rýchlo to, čo od nich vyžadujem, či vedia hrať s rozumom vtedy, kedy je to potrebné. Vedia hrať futbal, keď sa hrá na 2-3 dotyky, akonáhle je v tréningu pasáž, že ich nechám voľne, tak to trochu stráca kvalitu."

Skúsený 56-ročný lodivod po dlhšej prestávke koučoval aj svojho syna - Vladimíra Weissa ml. "Teším sa aj za Vlada, futbal mu chutil ako všetkým ostatným. Som jeho otec, o to to máme obaja ťažšie. Nerád by som ho hodnotil. Hral dobre, boli tam veci, ktoré mohol riešiť inak, no vydržal tempo a ukázal veľa dobrých vecí," ponúkol krátky pohľad na výkon potomka.

Zmeny pred finále Slovnaft Cupu

Weiss st. už myslí na budúcnosť. V stredu sa Slovan predstaví vo finále Slovnaft Cupu proti Žiline, v ktorom nastane v zostave Bratislavčanov niekoľko zmien.

"Nevymením 10 hráčov, ale 3-4 zmeny tam určite budú. Čaká nás finále pohára a posledné kolo s Trenčínom. Potom príde malinká dovolenka a tvrdá robota v príprave na európsky pohár,“ skonštatoval Weiss st., ktorý po dovolenkách avizuje zmeny.

"Ak chceme byť lepší, musia prísť tí najlepší, akých poznám. Musíme sa pozerať aj na financie a na klub, musíme si zarobiť na seba peniaze, nemôžeme hovoriť len ´Ivan daj´ a žiť. Musíme niečo do klubu priniesť a hrať pre ľudí. Verím, že po pandémii sa správny slovanista vráti na náš prekrásny štadión,“ zakončil Vladimír Weiss st., naposledy kormidelník gruzínskej reprezentácie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie