• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Wagnerovci už nebudú brať zajatcov. Zabijú však každého na bojisku, tvrdí Prigožin

Wagnerovci už nebudú brať zajatcov. Zabijú však každého na bojisku, tvrdí Prigožin

Prigožin to povedal v reakcii na audiozáznam, ktorý zverejnili 23. apríla na Telegrame

24.4.2023 (SITA.sk) - Šéf ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin oznámil, že bojovníci jeho súkromnej vojenskej spoločnosti už na Ukrajine nebudú brať zajatcov, ale „zabijú každého na bojisku“.

Reakcia na audiozáznam

Vyjadril sa tak prostredníctvom svojho kanála na komunikačnej platforme Telegram. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda.

Prigožin to povedal v reakcii na audiozáznam, ktorý zverejnili 23. apríla na Telegrame tvrdiac, že obsahuje zachytený rozhovor medzi ukrajinskými vojakmi, ktorí sa rozhodli zastreliť zraneného Wagnerovca.

Údajní ukrajinskí vojaci sa vraj na nahrávke rozprávajú po rusky a keď sa jeden spýta druhého, čo má spraviť so zraneným mužom, ktorého „vydymili z diery“, ten mu odpovedá, aby ho zastrelil.

Dôkaz popravy

Ukrajinská strana sa k nahrávke nevyjadrila a nie je známe, komu v skutočnosti patria hlasy, no Prigožin ju považuje za „dôkaz popravy zajatca“.

Zakladateľ Wagnerovej skupiny vyhlásil, že nebudú „porušovať pravidlá ľudskosti a každého jednoducho zabijeme na bojisku“. Toto nové „pravidlo“ nazval „zákon 300“, pričom náklad 300 je sovietsky vojenský termín používaný pre zraneného vojaka.

„Budeme zabíjať všetkých na bojisku. Už nebudeme brať žiadnych zajatcov,“ skonštatoval Prigožin, no zároveň priznal, že momentálne nevedia meno údajne zabitého zajatca.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie