• Dnes je: Pondelok 04. marca 2024 meniny má Kazimír

Wagnerovci podľa ruského ministerstva odovzdávajú svoje zbrane armáde. Znamená to ich koniec na Ukrajine?

Wagnerovci podľa ruského ministerstva odovzdávajú svoje zbrane armáde. Znamená to ich koniec na Ukrajine?

Odzbrojenie wagnerovcov odzrkadľuje snahy úradov zneškodniť hrozbu, ktorú predstavovali.

13.7.2023 (SITA.sk) - Ruské ministerstvo obrany v stredu vyhlásilo, že žoldnieri z Wagnerovej skupiny dokončujú odovzdávanie svojich zbraní ruskej armáde, čo je krok, ktorý nasleduje po jej nedávnej krátkej vzbure proti Kremľu.

Snahy zneškodniť hrozbu

Odzbrojenie wagnerovcov odzrkadľuje snahy úradov zneškodniť hrozbu, ktorú predstavovali, a taktiež sa zdá, že to bude znamenať koniec operácií žoldnierskej skupiny na fronte na Ukrajine.

Podľa ruského ministerstva obrany bolo medzi odovzdanými zbraňami viac ako 2-tisíc kusov techniky, ako sú tanky, raketomety, ťažké delostrelectvo a systémy protivzdušnej obrany, spolu s viac ako 2 500 tonami munície a viac ako 20-tisíc strelnými zbraňami.

Prigožin a velitelia sa stretli s Putinom

Vyhlásenie nasleduje po tom, čo Kremeľ v pondelok priznal, že šéf Wagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin a 34 jeho najvyšších veliteľov sa 29. júna, päť dní po vzbure, stretli s vodcom Vladimirom Putinom.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov uviedol, že velitelia wagnerovcov prisľúbili lojalitu Putinovi a že sú pripravení „pokračovať v boji za vlasť“. Putin povedal, že bojovníci z Wagnerovej skupiny si museli vybrať, či podpíšu zmluvy s ministerstvom obrany, presťahujú sa do Bieloruska alebo odídu zo služby.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. marec 2024

horoskopy na dnes pondelok 4 marec 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. marec 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nepreceňujte svoje možnosti. Súčasné aspekty môžu vyvolať problémy v zdravotnom stave. Je možné, že budete musieť zmeniť doterajší spôsob života. Bude to na váš prospech.

Býk 21.4. - 21.5.

K novým úlohám pristupujte pokojne. Impulzívne konanie by mohlo všetko iba skomplikovať. Nemalo by vám robiť väčší problém zvládnuť aj zložitejšie práce. Zbytočne neodbiehajte od problému.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Urobte čo sa dá, aby ste dokázali, že problematiku ovládate. Zasaďte sa za to, čo sledujete a prevezmite na seba aj zodpovednosť. Alibizmus nie je namieste.

Rak 22.6. - 22.7.

Dávajte si pozor, aby ste nespôsobili rozvrat medzi osobami v okolí. Vaše protichodné pocity vás do takého konfliktu môžu zamotať. Vyjadrujte sa opatrnejšie.
Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. marec 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie