• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Wagnerovci boli plne financovaní štátom, tvrdí Putin

Wagnerovci boli plne financovaní štátom, tvrdí Putin

Ruský prezident poukazuje na to, že k členom žoldnierskej skupiny sa správali s rešpektom.

27.6.2023 (SITA.sk) - Ruská súkromná žoldnierska Wagnerova skupina bola „plne financovaná“ štátom a ministerstvom obrany. Počas stretnutia s predstaviteľmi bezpečnostných zložiek, ktorí sa zúčastnili na akciách proti víkendovej vzbure wagnerovcov, to povedal ruský vodca Vladimir Putin. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Len od mája 2022 do mája 2023 podľa neho zaplatil štát Wagnerovej skupine približne 86 miliárd rubľov ako „udržiavacie a motivačné platby“. To je podľa CNN zhruba miliarda dolárov. Ďalších 80 miliárd rubľov (približne 938 miliónov dolárov) podľa Putina dostala aj spoločnosť Concord, ktorú tiež vedie Jevgenij Prigožin.

Hovoriac o tom, ako na wagnerovcov minuli miliardy rubľov, Putin poznamenal, že to vyriešia a dodal, že dúfa, „že prostredníctvom ich práce nikto nič nezobral“. Podľa CNN pritom nebolo hneď jasné, či prípadne narážal na vyšetrovanie toho, kde skončili štátne prostriedky.

Čo sa týka tejto Wagnerovej skupiny, viete, že sme sa k bojovníkom aj veliteľovi tejto skupiny vždy správali s veľkou úctou. Pretože naozaj preukázali odvahu a hrdinstvo. Naši vojaci a dôstojníci ruskej armády a dobrovoľníci pracovali v bojových podmienkach s o nič menším nasadením, tiež preukázali hrdinstvo a sebaobetovanie. Tí, ktorí slúžili a pracovali v tejto Wagnerovej skupine, boli v krajine rešpektovaní,“ uviedol.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie