• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Vystúpenie z NATO je podľa Sklenára nevýhodné a scestné, Slovensko by muselo opäť zaviesť základnú vojenskú službu

Vystúpenie z NATO je podľa Sklenára nevýhodné a scestné, Slovensko by muselo opäť zaviesť základnú vojenskú službu

Slovenská vláda by tak musela venovať obrane omnoho viac výdavkov, musela by zamestnať oveľa viac vojakov a taktiež rýchlejšie modernizovať armádu.

23.8.2023 (SITA.sk) - Vystúpenie zo Severoatlantickej aliancie (NATO) považuje dočasne poverený minister obrany Martin Sklenár za absolútne nevýhodné a scestné riešenie pre našu krajinu.

Neutrálne krajiny

Ako ďalej uviedol pre médiá na Úrade vlády, bolo by to zahodenie dvadsaťročných skúseností a práce, ktorú Slovensko do toho investovalo.

„Je to niečo, čo nedáva zmysel a ostávajú tu nedopovedané opatrenia, ktoré by si takýto krok vyžadoval," tvrdí Sklenár. Dodal, že slovenská vláda by tak musela opäť zaviesť základnú vojenskú službu, venovať obrane omnoho viac výdavkov, musela by zamestnať oveľa viac vojakov a taktiež rýchlejšie modernizovať armádu.

„Neutrálne krajiny sú v úplne inej situácii a vidíme, že sú vo veľmi nevýhodnej situácii. Krajiny, ktoré nie sú súčasťou žiadneho vojensko-politického zoskupenia v Európe – Ukrajina, Moldavsko, Gruzínsko, sú modelom, ktorý by nás potom čakal. Nemyslím si, že toto z hľadiska obrany, bezpečnosti a spôsobu života má pre SR perspektívu," povedal Sklenár.

Upozornil, že výdavky by každý rok dosiahli dvoj až trojnásobnú úroveň toho, čo vynakladáme aktuálne. Podľa ministra obrany by to predstavovalo šesť až sedem miliárd eur ročne.

Rozpínanie NATO

Predseda Republiky a europoslanec Milan Uhrík uviedol v nedeľňajšej relácii Na telo televízie Markíza, že by mal záujem o zorganizovanie referenda o vystúpení Slovenska z NATO.

„Do NATO nás dostala vláda bez referenda. U susedov na Ukrajine zúri vojna spôsobená práve snahou o rozpínanie NATO smerom k Rusku. Krajiny NATO tento konflikt aktívne podporujú už aj posielaním stíhačiek F16,“ povedal Uhrík.

Myslí si, že z toho všetkého môže vzplanúť vojna v Európe. Podľa svojich slov preto považuje za normálne spýtať sa občanov na ich názor.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie