• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Vyššie územné celky budú regulovať ceny služieb autobusových staníc

Vyššie územné celky budú regulovať ceny služieb autobusových staníc

Súčasné ceny týchto služieb nie sú regulované a môžu byť tak neprimerane vysoké.

2.8.2023 (SITA.sk) - Vyššie územné celky (VÚC) by mali dostať do rúk novú kompetenciu. Ide o reguláciu cien služieb, ktoré dopravcovia platia prevádzkovateľom autobusových staníc.

Rozšírenie zoznamu tovarov a služieb

Ide o cenu za vjazd autobusov na stanicu, za čas, ktorý tam autobus strávi či za parkovanie. Informovalo o tom Ministerstvo financií SR v tlačovej správe

Rezort plánuje rozšíriť zoznam tovarov a služieb miestneho významu, ktorých ceny už dnes VÚC môžu regulovať.

Návrh opatrenia

Po cenách za parkovanie, pohrebné služby či čistenie ulíc, by mala do zoznamu pribudnúť možnosť regulácie cien služieb autobusových staníc poskytovaných pre dopravcov.

„Návrh opatrenia vytvára pre samosprávy len legislatívny priestor na reguláciu a neznamená jej automatické využívanie. Navyše, určovanie takýchto cien je presne definované a berie do úvahy viacero ekonomických ukazovateľov, ako sú napríklad náklady na prevádzku, tržby či podiel zisku," uviedlo ministerstvo. Dodalo, že momentálne ide len o návrh opatrenia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie