• Dnes je: Utorok 18. januára 2022 meniny má Bohdana

Vyšetrovatelia končia s prípravným konaním vo veci prípravy vrážd Žilinku, Šufliarskeho a Lipšica

Vyšetrovatelia končia s prípravným konaním vo veci prípravy vrážd Žilinku, Šufliarskeho a Lipšica

Vyšetrovateľ už stanovil obvineným a ich obhajcom rozpis termínov na preštudovanie vyšetrovacieho spisu.

10.9.2021 (Webnoviny.sk) - Vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) končia s prípravným konaním vo veci prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku a Petra Šufliarskeho a tiež s vyšetrovaním prípravy vraždy bývalého advokáta a dnes špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica. Informovala o tom televízia Joj.

Z prípravy vraždy je obvinený aj Kočner

Vyšetrovateľ už podľa zistení portálu Noviny.sk stanovil obvineným a ich obhajcom rozpis termínov na preštudovanie vyšetrovacieho spisu.

Tento úkon predchádza uzatvoreniu vyšetrovania. Po preštudovaní spisu všetkými stranami trestného konania prokurátor spíše obžalobu, ktorú podá na príslušný súd.

Z prípravy vraždy troch špecialistov na trestné právo je obvinený Marian Kočner, pre ktorého podľa polície mala vraždy zabezpečiť obvinená Alena Zsuzsová. Ďalšími komplicmi sú Dušan Kracina, Tomáš Szabó a balkánec Darko Dragičov.

Andruskó je kľúčový svedok

Kľúčovým svedkom v prípade vraždy súčasného generálneho prokurátora Žilinku a ďalších poškodených je Zoltán Andruskó, ktorý pre políciu objasnil úkladnú vraždu novinára Jána Kuciaka.

Študovanie vyšetrovacieho spisu v prípade vraždy prokurátorov umožní NAKA Zsuzsovej v bratislavskej väznici už v pondelok 13. septembra. Tam spis bude študovať aj údajný nájomný vrah Dragovič. Kočner už spis podľa informácií spomínanej televízie začal študovať v Leopoldove spolu s obvineným Kracinom.

K spisu sa ako posledný dostane obvinený Tomáš Sz., a to 17. septembra. Vyšetrovací spis bude študovať priamo na NAKA v Nitre.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie