• Dnes je: Sobota 28. mája 2022 meniny má Viliam

Výrobcovia čipov opäť znížili výrobu, nedostatok komponentov už zasiahol aj českú Škodu

Výrobcovia čipov opäť znížili výrobu, nedostatok komponentov už zasiahol aj českú Škodu

Česká Škoda bude nútená obmedziť výrobu automobilov.

Spoločnosť Škoda Auto výhľadovo od pondelka 18. októbra do konca roka výrazne obmedzí alebo úplne zastaví výrobu vo všetkých svojich závodoch. Dôvodom je nedostatok polovodičov do riadiacich jednotiek automobilov, informuje spravodajský portál TN.cz.

Kritická situácia a najnovšie ohniská koronavírusu v Ázii prinútili tamojších výrobcov čipov do áut, aby výrazne znížili výrobu. Práve to zasiahlo celý automobilový priemysel.

„Aj my budeme musieť výrobu výhľadovo od 42. kalendárneho týždňa do konca roka výrazne obmedziť, prípadne úplne zastaviť,“ povedal pre TN.cz vedúci komunikácie firmy Tomáš Kotera. Automobilka sa chce podľa neho v prvom rade zamerať na dokončenie rozpracovaných vozidiel, ktoré sa hromadia v skladoch a čakajú na ne zákazníci.

„Pracujeme s maximálnym nasadením na tom, aby sme súčasné ťažkosti zvládli čo najlepšie,“ doplnil Kotera. Počet rozrobených áut sa podľa TN.cz dlhodobo pohybuje medzi 30- až 50-tisíc. „Predpokladáme, že výroba polovodičov sa opäť začne postupne rozbiehať v druhej polovici roku 2022,“ konštatoval Kotera.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie