• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Vyplatenie kompenzácií samosprávam nepočká, podľa Majerského z KDH by mali poslanci začať konať

Vyplatenie kompenzácií samosprávam nepočká, podľa Majerského z KDH by mali poslanci začať konať

Jeho vyjadrenie je reakciou na dnešné neotvorenie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR, ktoré sa malo týkať kompenzačných opatrení súvisiacich s rastom cien energií.

21.7.2023 (SITA.sk) - Nie je dôvod ani čas na to, aby vláda odkladala vyplatenie kompenzácií samosprávam. Keby nebolo miest, obcí a žúp, tak by štát v časoch kríz padol na kolená. V tlačovej správe to uviedol predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Milan Majerský a dodal, že by mali poslanci prestať dávať veľké vyhlásenia a mali by začať konať.

Majerský tak reagoval na dnešné neotvorenie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR k návrhu na prijatie uznesenia o kompenzačných opatreniach súvisiacich s rastom cien energií.

"Je čas odložiť politické tričká a hry"

„Mestá, obce a župy opakovane ukázali, že sú schopné pomôcť štátu zvládnuť aj krízové situácie. Dnes, uprostred vážnej krízy, ktorej samosprávy čelia pri vysokých cenách energií, potrebujú, aby poslanci odložili politické tričká a hry," vyhlásilo KDH s tým, že už na začiatku júla upozorňovali, že pre výpadok dane z príjmov fyzických osôb a pre nedostatočné kompenzačné opatrenia posiela vláda samosprávy do deficitov.

Deficit v hodnote 1,5 miliardy eur

„Vlani hospodárili obce a kraje so schodkom 420 miliónov eur, tento rok to bude podľa odhadu ministerstva financií 384 miliónov eur a zhruba okolo tejto sumy sa bude pohybovať deficit aj v nasledujúcom období. Samosprávam tak bude v rokoch 2022 až 2025 chýbať celkovo 1,5 miliardy eur," vysvetlilo KDH.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie