• Dnes je: Streda 21. februára 2024 meniny má Eleonóra

Výpis z účtu poštou 2,50 eura aj iná odmena za platbu kartou, jedna z bánk na Slovensku zmení viacero poplatkov

Výpis z účtu poštou 2,50 eura aj iná odmena za platbu kartou, jedna z bánk na Slovensku zmení viacero poplatkov

Prima banka Slovensko pôsobí na slovenskom trhu od roku 1993 a v rámci doterajšieho fungovania spoločnosti je to už jej tretí názov.

Prima banka upraví od 1. mája svoj cenník poplatkov. Zmeny sa budú týkať podľa Finančného kompasu hotovostných a bezhotovostných služieb, depozitných produktov, platobných kariet, poskytovania odmeny za platby kartou, výpisov k depozitným produktom, debetných kariet.

Zmenám sa nevyhli ani služby elektronického bankovníctva a odmena za platby platobnou kartou či mobilom bude 0,25 %, resp. 0,50 % zo súčtu platieb. Aktuálne je to ešte 0,30 %, resp. 0,50 %.

Poplatok za hotovostný vklad a výber

Výpis z účtu zaslaný poštou v rámci Slovenska bude za poplatok 2,50 eura, aktuálne sú to dve eurá. Príplatok za vedenie účtu postihnutého exekúciou alebo výkonom rozhodnutia bude po novom vo výške 10 eur, je to zvýšenie z aktuálnych 5 eur.


Ak si niekto bude chcieť zistiť zostatok v bankomate inej banky na Slovensku, tento poplatok sa zvýši z 50 centov na jedno euro. Poplatok za spracovanie platby za stávkovanie, lotériu a hazardné hry stúpne z dvoch eur na 2,50 eura.


Poplatok za hotovostný vklad a výber nad 5-tisíc eur za deň bude vo výške 0,25 % z celej sumy vkladu, v súčasnosti je to ešte 0,20 %.

Výmena eurových bankoviek

Spracovanie mincí pri vklade, výbere alebo výmene bude za poplatok 2,50 eura za každých začatých 25 mincí.

V súčasnosti zatiaľ ešte platí, že spracovanie mincí pri vklade, výbere alebo výmene do 40 kusov vrátane bolo bez poplatku v rámci kalendárneho dňa na klienta a nad 40 kusov za poplatok 5 eur za každých začatých 40 mincí, pričom prvých 40 mincí je bez poplatku, v rámci kalendárneho dňa na klienta.


Výmena eurových bankoviek za iné nominálne hodnoty bude spoplatnená sumou 2,50 % zo sumy, minimálne však 2,50 eura. Aktuálne je to poplatok 1 % zo sumy, minimálne 1,50 eura.


Sprostredkovanie žiadosti klienta o vrátenie úhrady za poplatok zdražie z 5 eur na 15 eur, oznámenie o nevykonanej úhrade zaslané poštou stúpne z dvoch eur na 10 eur. Zdražejú aj cezhraničné príkazy na úhradu, či uskutočnenie úhrady z cezhraničného trvalého príkazu.

Znovuvydanie tokena zdražie

Zmeny nastanú aj v rámci služieb elektronického bankovníctva. Znovuvydanie tokena zdražie od mája z 30 eur na 50 eur. Poplatok za SMS notifikáciu stúpne z 1,5 eura na dve eurá.


Prima banka Slovensko pôsobí na slovenskom trhu od roku 1993 a v rámci doterajšieho fungovania spoločnosti je to už jej tretí názov.

V máji 2000 sa majoritným akcionárom, v tom čase Prvej komunálnej banky, stala finančná skupina Dexia. Pod názvom Prvá komunálna banka vystupovala do konca septembra 2003, následne sa zmenila na Dexia banku Slovensko.


Skupina Dexia v závere roka 2010 predala svoj podiel investičnej skupine Penta. Od januára 2012 sa Dexia banka zmenila na Prima banku. So Sberbank Slovensko sa Prima banka zlúčila 1. augusta 2017.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie