• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Vymenovanie úradníckej vlády už bolo nevyhnutným riešením, tvrdí Naď a nástupcom bude človek z jeho najvyššieho tímu

Vymenovanie úradníckej vlády už bolo nevyhnutným riešením, tvrdí Naď a nástupcom bude človek z jeho najvyššieho tímu

Predseda vlády Eduard Heger požiadal prezidentku Zuzanu Čaputovú o odobratie poverenia viesť vládu SR.

8.5.2023 (SITA.sk) - Dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď (Demokrati) považuje súčasnú situáciu za politickú realitu, myslí si, že vymenovanie úradníckej vlády už bolo nevyhnutným riešením. Zároveň by uvítal, keby sa úradnícka vláda vymenovala skôr ako budúci týždeň. Ako ďalej v pondelok pre médiá povedal, na rezorte obrany pripraví všetko, aby odovzdanie bolo kontinuálne.

Záruka kontinuity

Viem, kto bude mojím nasledovníkom a považujem to za dobrý výber a za záruku kontinuity. Je to človek z môjho najvyššieho tímu a človek, ktorého som si do rezortu priniesol," tvrdí Naď a dodal, že svojmu nástupcovi je pripravený pomáhať. Zároveň informoval, že prácu na rezorte obrany mal rád, no zároveň si vydýchne, keďže posledné tri roky boli preňho veľmi náročné.

To, či dosluhujúci minister obrany podporí úradnícku vládu v Národnej rade SR, v súčasnosti nevedel garantovať. „Neviem, kto bude členom úradníckej vlády, budem sa k tomu vedieť vyjadriť po tom, ako budem poznať mená. Za stranu Demokrati môžem povedať veľmi úprimne, že budeme robiť také kroky, ktoré budú smerovať k znižovaniu chaosu," ubezpečil Naď.

Cena útechy

Keďže na poste ministra obrany končí, jeho kroky budú smerovať do poslaneckej lavice v Národnej rade SR. V súvislosti s tým pre médiá uviedol, že to bude jedným z najkrajších dní, ktoré v politike zažil, pretože bude môcť v parlamente vystriedať svojho náhradníka nezaradeného poslanca Györgia Gyimesiho.

Nikdy tam nemal byť a dúfam, že tam už nikdy nebude. Je to cena útechy, ale veľmi kvalitná," doplnil.

Uviedol to v nedeľňajšom vyhlásení s tým, že prezidentka neakceptovala jeho iné návrhy na riešenie aktuálnej politickej situácie. Šéfom úradníckej vlády bude viceguvernér Národnej banky Slovenska Ľudovít Odór. Uviedla to prezidentka Zuzana Čaputová. Doplnila, že tím úradníckej vlády je už zostavený. K vymenovaniu novej vlády hlava štátu podľa vlastných slov pristúpi nie začiatkom nadchádzajúceho, ale až ďalšieho týždňa. Dôvodom je, že nominanti potrebujú ukončiť svoje záväzky na doterajších pôsobiskách.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie