• Dnes je: Nedeľa 25. júla 2021 meniny má Jakub

Vykoľajenie vlaku na Taiwane si vyžiadalo 50 obetí, zranenia utrpelo vyše 170 cestujúcich

Vykoľajenie vlaku na Taiwane si vyžiadalo 50 obetí, zranenia utrpelo vyše 170 cestujúcich

Úrady pôvodne informovali o 51 mŕtvych, v sobotu však tento údaj upravili.

3.4.2021 (Webnoviny.sk) - Počet obetí piatkového vykoľajenia vlaku na východe Taiwanu stúpol na 50. Pri najhoršej železničnej katastrofe v krajine za ostatné desaťročia utrpelo zranenia ďalších 178 osôb.

Prezidentka požiadala o prísne vyšetrovanie

Vo vozňoch sa v čase nešťastia nachádzalo 494 cestujúcich. Vlak sa vykoľajil po zrážke s bezpilotným vozidlom, ktoré sa následne skotúľalo z kopca. Televízie a iné médiá priniesli zábery, ako mnohí ľudia po nehode vyskakovali z okien a dverí a utekali do bezpečia.

Prezidentka Taiwanu Cchaj Jing-wen navštívila nemocnice v blízkosti havárie namiesto samotného miesta nehody, aby nezasahovala do záchranných prác. Novinárom povedala, že požiadala o prísne vyšetrovanie príčin nešťastia.

Železničný systém prešiel modernizáciou

Dosiaľ posledná veľká havária vlaku na Taiwane nastala v októbri 2018. Zahynulo vtedy najmenej 18 ľudí a takmer 200 utrpelo zranenia.

Rozsiahly taiwanský železničný systém prešiel v ostatných rokoch rozsiahlou modernizáciou. Pribudla doň vysokorýchlostná trať spájajúca hlavné mesto Tchaj-pej s mestami na západnom pobreží na juhu.

Vlak, ktorý bol súčasťou piatkovej havárie, patrí k novším taiwanským modelom.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie