• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Vyhral politický kalkul a nie boj za správnu vec, hodnotí Heger neotvorenie schôdze o Kollárovi

Vyhral politický kalkul a nie boj za správnu vec, hodnotí Heger neotvorenie schôdze o Kollárovi

Jaroslav Naď vyhlásil, že politikárčenie bolo pre poslancov prednejšie ako násilie v domácnostiach, ktoré na Slovensku predstavuje vážny problém.

5.7.2023 (SITA.sk) - Vyhral politický kalkul, nie boj za správnu vec. Na stredajšej tlačovej besede to uviedol predseda strany Demokrati Eduard Heger v reakcii na neotvorenie mimoriadnej schôdze parlamentu k odvolávaniu Borisa Kollára (Sme rodina) z funkcie predsedu parlamentu.

Ako zdôraznil, v sále sedeli poslanci, ktorí sa neprezentovali ako prítomní. „Dnes vyslali jasný signál, že táto téma ich nezaujíma. Nezaujíma ich to, že desiatky tisíc žien trpí domáce násilie. Dnes bolo dôležité vyslať signál z NR SR," dodal Heger s tým, že v stredu bolo bez problémov možné vyskladať dostatok poslancov na to, aby mohla byť schôdza uznášaniaschopná.

Jaroslav Naď (Demokrati) vyhlásil, že politikárčenie bolo pre poslancov prednejšie ako násilie v domácnostiach, ktoré na Slovensku predstavuje vážny problém. „Poslanci sa vykašľali na ľudí, ktorí sa boja chodiť domov," povedal Naď a doplnil, že k tejto téme sa nevyjadroval dva týždne, no svojou účasťou na hlasovaní jasne prezentoval svoj názor.

Ako naznačil, v inej krajine by predseda parlamentu, ktorý sa priznal, že zbil ženu a urobil by to znovu, skončil vo svojej funkcii do jednej hodiny. „U nás prevláda strach v parlamente. A čo je horšie, prevláda strach v spoločnosti. Dnes ste videli ľudí, ktorí sedeli okolo nás v parlamente a báli sa stlačiť gombík," uzavrel Naď

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie