• Dnes je: Streda 28. júla 2021 meniny má Krištof

Vyhostení ruskí diplomati na Slovensku porušovali medzinárodné dohody, naznačil premiér

Vyhostení ruskí diplomati na Slovensku porušovali medzinárodné dohody, naznačil premiér

Premiér v diskusnej relácií televízie TA3 V politike uviedol, že Slovensko vyhostenie ruských diplomatov vykonalo aj na základe spravodajských informácií.

25.4.2021 (Webnoviny.sk) - Ruskí diplomati, o ktorých vyhostení rozhodlo Slovensko po štvrtkovom rokovaní Bezpečnostnej rady SR, zrejme porušovali medzinárodné dohody. V diskusnej relácii televízie TA3 V politike to povedal predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO).

Premiér uviedol, že o vyhostení ruských diplomatov Slovensko nerozhodlo len pre vyjadrenie solidarity s Českou republikou. K vykonaniu takéhoto kroku podľa neho bezpečnostná rada dospela na základe kvalitných informácií slovenských spravodajských služieb.

Heger povedal, že spravodajská činnosť diplomatov je v určitých medziach normálna. Ak však takáto činnosť prekročí mieru, ktorá je prípustná medzinárodnými dohodami, krajina musí reagovať. Diplomatický konflikt medzi Českom a Ruskom spustila správa, že výbuch českého muničného skladu vo Vrběticiach v roku 2014 spôsobili agenti ruskej vojenskej rozviedky.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie