• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Vydra útočí na ľudí a kradne aj surfy, jej správanie je nezvyčajné

Vydra útočí na ľudí a kradne aj surfy, jej správanie je nezvyčajné

Pri pobreží kalifornského mesta Santa Cruz sa pokúšali pracovníci ochrany prírody odchytiť vydru.

14.7.2023 (SITA.sk) - Pracovníci ochrany prírody sa vo štvrtok pri pobreží kalifornského mesta Santa Cruz pokúšali odchytiť vydru morskú, ktorá berie surfistom dosky a agresívne sa približuje ku kajakárom.

Agresivita voči ľuďom

Päťročná samica vydry, podľa vyhlásenia amerického úradu pre ryby a voľne žijúce zvieratá, už niekoľko týždňov prejavuje agresivitu voči ľuďom a predstavuje riziko pre verejnú bezpečnosť. Na videu a fotografiách zdieľaných na sociálnych sieťach je vidieť, ako morský cicavec lezie na surfovacie dosky.

Minimálne v jednom prípade zahryzol do dosky a kus z nej odtrhol a agresívne sa približuje k surfistom. Správanie vydry je podľa úradov veľmi nezvyčajné a jeho presná príčina nie je známa.

Zviera monitorujú

Zviera, ktoré pracovníci ochrany prírody nazývajú vydra morská 841, sa narodilo v zajatí a do voľnej prírody ho vypustili v júni 2020. Vydra je označená číslom a má aj rádiový vysielač, ktorý monitorujú, aby ju našli a odchytili.

Po odchytení ju skontrolujú veterinári a dostane nový domov v zoologickej záhrade alebo akváriu. Ak by však dovtedy ublížila nejakému človeku, úrady by museli zvážiť jej eutanáziu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie