• Dnes je: Piatok 12. augusta 2022 meniny má Darina

Výbuch domu v obci Loučka neprežili tri deti a žena, polícia prípad vyšetruje ako vraždu (foto)

Výbuch domu v obci Loučka neprežili tri deti a žena, polícia prípad vyšetruje ako vraždu (foto)

Pri výbuchu utrpel zranenia aj 31-ročný muž, ktorého záchranári odviezli do nemocnice.

25.4.2022 (Webnoviny.sk) - Pri nedeľnom výbuchu v českej obci Loučka zomreli štyria ľudia. Polícia prípad vyšetruje ako vraždu. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Muž utrpel početné popáleniny

V rodinnom dome, ktorý explodoval v nedeľu ráno na Vsetínsku, zomreli žena a tri deti. Zároveň pri výbuchu utrpel zranenia 31-ročný muž, ktorého záchranári odviezli do nemocnice.

„Dotyčný bol v ohrození života, pri príjazde našej posádky bol v bezvedomí, utrpel početné popáleniny," opísal v nedeľu hovorca záchranárov Jakub Omelka.

Príčina výbuchu je zatiaľ neznáma

Polícia v pondelok ráno prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter informovala, že v nedeľu večer „v sutinách domu našli štyri mŕtve telá. Išlo o ženu a tri deti. Prípad sme predbežne kvalifikovali ako trestný čin vraždy". V súčasnosti polícia čaká na výsledky pitvy.

Miestni obyvatelia podľa spomínaného webu už v nedeľu povedali, že v dome žila žena s tromi deťmi. Vzťah zraneného muža k mŕtvym, ani presný vek obetí polícia v pondelok ráno nespresnila. „Vzhľadom k prebiehajúcemu vyšetrovaniu nebudeme tieto záležitosti komentovať. Hneď ako to bude možné, poskytneme ďalšie informácie," uviedla policajná hovorkyňa Simona Kyšnerová.

Hasiči zatiaľ nepoznajú príčinu výbuchu. Podľa hovorkyne Lucie Javoříkovej miesto v pondelok kontrolujú.


Najčítanejšia najnovšia správa

Cestovný ruch po pandémii ožíva a na Slovensko sa vracajú zahraniční turisti, medzi TOP destinácie patrí Bratislavský kraj

cestovny ruch po pandemii oziva a na slovensko sa vracaju zahranicni turisti medzi top destinacie patri bratislavsky kraj

Služby ubytovania v zariadeniach cestovného ruchu využilo v júni tohto roka 491-tisíc hostí. V medziročnom porovnaní mali hotely a ostatné ubytovacie zariadenia o 71 % viac návštevníkov.

Väčšinu návštevníkov tvorili Slováci

Bolo to však stále takmer o pätinu menej ako v rovnakom mesiaci pred pandémiou v roku 2019. Hostia strávili v ubytovacích zariadeniach v júni 1,2 milióna nocí, priemerná dĺžka pobytu bola 2,5 noci. Informoval o tom vo štvrtok Štatistický úrad SR.

Takmer 70 % návštevníkov tvorili domáci hostia, v hoteloch a penziónoch ich bolo v júni ubytovaných 334-tisíc, išlo o 1,4-násobný medziročný nárast.

V porovnaní s predkovidovým júnom 2019 chýbala už len necelá desatina domácich návštevníkov. Ich počet v ubytovacích zariadeniach už prekonal júnové hodnoty z rokov 2017 a 2018. V porovnaní s júnom 2019 bolo v hoteloch a penziónoch o 9 % menej Slovákov a o tretinu menej cudzincov.

Návrat zahraničnej klientely

Aj v júni pokračoval postupný návrat zahraničnej klientely, medziročne vzrástla 3,3-násobne a ubytovacie zariadenia navštívilo 157-tisíc cudzincov.


Vyšplhali sa tak na dvojtretinovú návštevnosť v porovnaní s júnom 2019. Stúpol tak aj podiel cudzincov na celkovom počte hostí.

Kým v prvých dvoch rokoch pandémie mali návštevníci zo zahraničia podiel na návštevnosti približne 17 %, v júni tohto roka už 32 %. V júni 2019 predstavovali až 40 % celkovej návštevnosti.

Najnižšia návštevnosť bola v Nitrianskom kraji


Medziročný rast návštevnosti sa prejavil vo všetkých krajoch. Najviac hostí sa v júni ubytovalo v Bratislavskom kraji, a to 113-tisíc osôb, z toho viac ako polovicu tvorili zahraniční návštevníci.


Nasledovali Žilinský a Prešovský kraj, ktoré oproti Bratislavskému kraju mali iba štvrtinový podiel zahraničných návštevníkov. Spolu tieto tri kraje vytvorili 60 % celkovej návštevnosti, najnižšia návštevnosť bola v Nitrianskom kraji.

V prvom polroku tohto roka sa ubytovalo v zariadeniach cestovného ruchu 1,9 milióna návštevníkov. V porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2019 chýbala necelá tretina návštevníkov.


V prvom polroku využilo služby ubytovania 589-tisíc cudzincov, v roku 2019 ich bolo takmer dvojnásobne viac, teda 1,1 milióna.


Pri domácich návštevníkoch bol pokles návštevnosti o necelú štvrtinu oproti roku 2019, od začiatku roka využilo služby ubytovania 1,3 milióna domácich hostí. Hostia strávili v ubytovacích zariadeniach takmer 5 miliónov nocí, v roku 2019 to bolo 7,6 milióna nocí.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie