• Dnes je: Utorok 20. októbra 2020 meniny má Vendelín

Výbuch bytovky v Prešove má oficiálne ďalšiu obeť, súd vyhlásil nezvestnú ženu za mŕtvu

Výbuch bytovky v Prešove má oficiálne ďalšiu obeť, súd vyhlásil nezvestnú ženu za mŕtvu

Žena je ôsmou potvrdenou obeťou tragického výbuchu plynu v bytovke na Mukačevskej ulici v Prešove.

22.6.2020 (Webnoviny.sk) - Okresný súd v Prešove vyhlásil na svojom pondelkovom pojednávaní ženu z Mukačevskej ulice 7 v Prešove, vedenú v registri nezvestných osôb, za mŕtvu. Za deň jej smrti určil súd 6. december 2019. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa prešovských súdov Ivana Petrufová, súd vyhlásil ženu za mŕtvu po vykonaní dokazovania.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Výbuch plynu v bytovom dome v Prešove (fotografie)

„Okresný súd v danom prípade rozhodol na základe návrhu navrhovateľky, doručeného okresnému súdu 14. apríla, po predložení fotodokumentácie z kamerového systému, vrátane písomnej analýzy pohybu dotknutej osoby, ďalej potvrdenia o trvalom pobyte nezvestnej osoby a výpisu z registra nezvestných osôb,“ uviedla Petrufová. Ako dodala, rozsudok nadobudne právoplatnosť jeho doručením účastníkom predmetného konania.

Žena je ôsmou potvrdenou obeťou tragického výbuchu plynu v bytovke na Mukačevskej ulici v Prešove 6. decembra 2019. Dvanásťposchodovú bytovku kompletne zbúrali. V súvislosti s výbuchom je obvinených päť osôb z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia so spôsobením smrti viacerých osôb a škody veľkého rozsahu. Stíhaní sú na slobode.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie