• Dnes je: Štvrtok 20. januára 2022 meniny má Dalibor

Výbor pre kultúru a médiá bude rokovať o obmedzovaní novinárov na pôde generálnej prokuratúry

Výbor pre kultúru a médiá bude rokovať o obmedzovaní novinárov na pôde generálnej prokuratúry

Pozvanie na rokovanie parlamentného výboru dostal aj generálny prokurátor Žilinka.

3.9.2021 (Webnoviny.sk) - Predseda Výboru Národnej rady SR pre kultúru a médiá Kristián Čekovský (OĽaNO) na základe požiadavky členov výboru zvolal jeho mimoriadne rokovanie. Ako informoval Peter Dojčan z mediálneho tímu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), témou bude obmedzovanie výkonu novinárskej práce na pôde Generálnej prokuratúry SR.

Pozvanie na rokovanie výboru dostal generálny prokurátor Maroš Žilinka. Rokovanie výboru sa uskutoční v utorok 7. septembra.

Podnetom sa stala tlačová beseda generálnej prokuratúry vo štvrtok 2. septembra. Pozvanie na ňu dostali len vybrané médiá. Žilinka na tlačovke vysvetľoval, prečo prokuratúra zrušila obvinenia voči bývalému riaditeľovi tajnej služby Vladimírovi Pčolinskému a ďalším osobám.

Denník N uviedol, že ho spolu s portálom Aktuality na tlačovku nepustili. Poslanci Ondrej Dostál (SaS) a Juraj Šeliga (Za ľudí) takýto krok vo svojich profiloch na sociálnej sieti kritizovali.

Šéf mediálneho výboru Čekovský označil selekciu novinárov za neprípustnú. Upozornil aj na možné porušenie tlačového zákona, podľa ktorého musia orgány verejnej moci pristupovať k novinárom na základe rovnosti. Čekovský preto požiadal Žilinku, aby sa novinárkam ospravedlnil a prehodnotil k nim svoj prístup.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie