• Dnes je: Streda 18. júla 2018 meniny má Kamila

Výbor britského parlamentu navrhuje odložiť brexit

Výbor britského parlamentu navrhuje odložiť brexit

Výbor Dolnej snemovne britského parlamentu pre vystúpenie z EÚ uviedol, že ak hlavné aspekty budúcich vzťahov nebudú vyriešené do októbra, Británia by sa mala snažiť o krátke predĺženie členstva v únii.

LONDÝN 18. marca (WebNoviny.sk) - Veľká Británia by mala uvažovať o odložení brexitu, pretože pravdepodobne nebude existovať dostatok času na dosiahnutie dohody s Európskou úniou. Uviedol to výbor britského parlamentu v správe, ktorú zverejnil v nedeľu.

Výbor Dolnej snemovne pre vystúpenie z EÚ uviedol, že ak hlavné aspekty budúcich vzťahov s Európskou úniou nebudú vyriešené do októbra, Británia by sa mala snažiť o krátke predĺženie členstva v únii.


Británia a EÚ chcú dosiahnuť dohodu o budúcich vzťahoch do jesene, aby ju národné parlamenty mohli schváliť predtým, ako Británia z bloku oficiálne vystúpi 29. marca 2019. Britskí poslanci vo svojej správe uviedli, že v prípade nutnosti by mala existovať možnosť predĺžiť navrhované zhruba dvojročné prechodné obdobie po oficiálnom vystúpení.

Brusel a Londýn sa zatiaľ v princípe dohodli, že Británia zostane v niektorých štruktúrach EÚ do konca roku 2020. Správu odmietli podporiť siedmi z 21 členov výboru. Títo stúpenci brexitu uviedli, že v prípade uviaznutia rokovaní by sa Británia nemala usilovať o predĺženie členstva v bloku, ale radšej by mala z EÚ odísť bez dohody.


Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie