• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Výber mýta presiahol 18 miliónov eur, nárok na zľavu získali tisíce vozidiel

Výber mýta presiahol 18 miliónov eur, nárok na zľavu získali tisíce vozidiel

V apríli využívalo vymedzené úseky ciest priemerne 35 191 vozidiel denne. V porovnaní s marcom je to menej o 4 756 vozidiel

V apríli sa prostredníctvom komplexnej služby elektronického výberu mýta pre Národnú diaľničnú spoločnosť, a. s., (NDS) vybralo zhruba 18,5 mil. eur. Suma vybraného mýta za štyri mesiace dosiahla 77,5 mil. eur. Nárok na zľavu z ceny mýta od začiatku tohto roka získalo 11 469 vozidiel, z toho 9 864 zo Slovenska.

Výber na vymedzených úsekoch ciest

Ako vo štvrtok informoval manažér pre komunikačnú stratégiu a PR spoločnosti SkyToll, a. s., Anton Bódis, prevádzkovatelia vozidiel dostali zľavu vo výške viac ako 341-tis. eur. Na prevádzkovateľov vozidiel registrovaných na Slovensku z toho pripadlo skoro 313-tis. eur, čo je 91,6 % z celkových zliav.

Za využívanie vymedzených úsekov diaľnic a rýchlostných ciest sa v apríli vybralo 12,99 mil. eur. Výber na vymedzených úsekoch ciest I. triedy dosiahol 5,49 mil. eur. Prevádzkovatelia vozidiel zo zahraničia mali na celkovom mesačnom výbere mýta podiel 50,6 %. Dňom s najvyšším výberom v uplynulom mesiaci bol 24. apríl so sumou takmer 970-tis. eur.

Elektronické mýto

„V apríli využívalo vymedzené úseky ciest priemerne 35 191 vozidiel denne. V porovnaní s marcom je to menej o 4 756 vozidiel,“ uviedol Bódis.


K 30. aprílu bolo v elektronickom mýtnom systéme zaregistrovaných 315 524 palubných jednotiek. Oproti marcu sa ich počet zvýšil o 2 124 kusov a na celkovom počte palubných jednotiek mali vozidlá zo zahraničia podiel 77 %.


„V apríli riešili mobilné jednotky vynucovania na vymedzených úsekoch ciest 348 prípadov porušenia zákona o výbere mýta. Od kontrolovaných vodičov vybrali mýto vo výške 3 749 eur,“ dodal Bódis.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie