• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

VÚB banka mení cenník poplatkov, pribudne aj jeden nový 10-eurový

VÚB banka mení cenník poplatkov, pribudne aj jeden nový 10-eurový

Od júla zároveň pribudne v cenníku nový poplatok 10 eur za vystavenie potvrdenia o účte na základe žiadosti klienta v internetbankingu alebo cez mobilnú aplikáciu.

VÚB banka od júla mení svoj cenník. Zmeny sa dotknú aktívneho využívania účtu pri odmene za vernosť, hotovostných a bezhotovostných platieb na pobočke banky, kreditných a debetných kariet. Zvyšovanie poplatkov sa nevyhlo ani pokladničným a zmenárenským službám. Informoval o tom Finančný kompas.

Odmeny za vernosť

V rámci balíčkového účtu, v ktorom sú určované podmienky odmeny za vernosť, sa mesačný objem kreditných transakcií pri prvom type účtu zvýši z pôvodných 500 eur na 700 eur.

Pri druhom type účtu to stúpne z 1 000 eur na 1 200 eur. Zároveň platí, že klient musí aspoň raz do mesiaca využiť internetbanking alebo mobilnú aplikáciu.

Zostatky na vkladových účtoch, sporiacich účtoch alebo investíciách musia byť mesačne aspoň na úrovni 13-tisíc eur, aktuálne je to ešte suma 10-tisíc eur. Zasielanie výpisov poštou zdražie z 2,50 eura na 3,20 eura.

Potvrdenie o účte

Od júla zároveň pribudne v cenníku nový poplatok 10 eur za vystavenie potvrdenia o účte na základe žiadosti klienta v internetbankingu alebo cez mobilnú aplikáciu.


Obmedzenie disponovania s vkladom na účte, resp. zriadenie vinkulácie dohodou alebo dodatkom k zmluve o účte na základe žiadosti klienta v súvislosti s poskytnutím úveru na bývanie bude za poplatok 125 eur. Aktuálne je to ešte 80 eur.

Zdražejú aj vklady hotovosti

Klientom taktiež zdražejú vklady hotovosti na účet, ako aj výbery hotovosti z účtu na pokladnici obchodného miesta, či prevody a inkasá uskutočňované na pobočke banky. Stúpne aj poplatok za prevod bankovým šekom mimo Slovenska, či urgentné prevody na pobočke.


Od júla zároveň pribudne poplatok za plastovú kreditnú kartu. V závislosti od jej typu to bude od 0,25 eura do 0,50 eura na mesiac. Zdražejú aj služby k platobným kartám na pobočke.

Všeobecná úverová banka vznikla 1. januára 1990 vyčlenením komerčných aktivít pre firemných klientov na území SR zo Štátnej banky československej ako štátny peňažný ústav. V roku 1992 sa pretransformovala na akciovú spoločnosť patriacu pod Fond národného majetku SR. Koncom roku 2001 získala väčšinový podiel vo VÚB talianska banková skupina IntesaBci, v súčasnosti Intesa Sanpaolo.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie