• Dnes je: Piatok 18. júna 2021 meniny má Vratislav(a)

VšZP zverejnila zoznam top nemocníc Slovenska, poistenci sú však najmenej spokojní so stravou

VšZP zverejnila zoznam top nemocníc Slovenska, poistenci sú však najmenej spokojní so stravou

Osobné skúsenosti našich poistencov s nemocnicami sú pre nás dôležitým zdrojom informácií a spätnej väzby.

Poistenci Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) v prieskume spokojnosti zhodnotili slovenské nemocnice lepšie ako vlani.

Medzi najlepšie hodnotené u poistencov štátnej poisťovne patrí Univerzitná nemocnica s poliklinikou Milosrdní bratia, Národný onkologický ústav Bratislava či Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb Košice.

Pozitívne hodnotili prístup lekárov a personálu, negatívne najmä stravu. Šesť typov ústavných zdravotníckych zariadení známkovali od 1 do 5. Tento rok dosiahli priemernú známku 1,59.

Oproti vlaňajšku, kedy bolo hodnotenie na úrovni 1,66, tak nastalo zlepšenie. Najlepšie dopadli špecializovane zamerané zdravotnícke zariadenia a špecializované ústavy srdcovo-cievnych chorôb, najhoršie štátne univerzitné a fakultné nemocnice.

Všeobecným kraľuje Nemocnica sv. Michala

Ako informoval hovorca VšZP Matej Neuman, v kategórii štátne univerzitné a fakultné nemocnice dostala najvyššiu známku Univerzitná nemocnica s poliklinikou Milosrdní bratia v Bratislave. Medzi všeobecnými nemocnicami patrí prvá priečka Nemocnici Svätého Michala v Bratislave. V rámci špecializovaných zdravotníckych zariadení sa najlepšie umiestnili Národný endokrinologický a diabetologický ústav Ľubochňa, n. o., Národný ústav Reumatických chorôb a Národný ústav tuberkulózy, pľúcnych chorôb a hrudníkovej chirurgie Vyšné Hágy.


Na základe výsledkov hodnotenia špecializovaných ústavov srdcovo-cievnych chorôb sa všetky tri umiestnili na najvyššej priečke. Ide o Národný ústav srdcových a cievnych chorôb, Stredoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb a Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb Košice.

Chcú zlepšovať kvalitu

Zo špecializovaných onkologických ústavov je najlepšie hodnotený Národný onkologický ústav Bratislava a Onkologický ústav sv. Alžbety. V ostatných zdravotníckych zariadeniach tohto typu malo šesť zariadení zelenú známku spokojnosti. V kategórii ústavných zdravotníckych zariadení zaradených do prieskumu získalo najvyššie hodnotenie poistencov Mammacentrum sv. Agáty Banská Bystrica.


„Osobné skúsenosti našich poistencov s nemocnicami sú pre nás dôležitým zdrojom informácií a spätnej väzby. Na základe ich názorov sa vieme neustále podieľať na zlepšovaní kvality a dostupnosti zdravotnej starostlivosti pre všetkých poistencov,“ uviedol generálny riaditeľ VšZP Richard Strapko. Štátna poisťovňa bude o výsledkoch prieskumu spokojnosti informovať zmluvných poskytovateľov. Cieľom je využiť ich na dosiahnutie pozitívnej zmeny v oblastiach, ktoré poistenci vnímajú ako najslabšie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie