• Dnes je: Utorok 20. októbra 2020 meniny má Vendelín

Vstup Slovenska do Európskej únie považuje prezidentka Čaputová za správne rozhodnutie občanov

Vstup Slovenska do Európskej únie považuje prezidentka Čaputová za správne rozhodnutie občanov

Zdôraznila tiež, že európska pomoc je v čase krízy nenahraditeľná a každý členský štát bude musieť prejaviť dostatok dobrej vôle prejsť jej dôsledkami spoločne.

1.5.2020 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová pri príležitosti 16. výročia vstupu Slovenska do Európskej únie (EÚ) konštatovala, že išlo o správne rozhodnutie.

Vyjadrila tiež vieru v to, že s nástupom novej vlády krajina obnoví aj zahraničnopolitický konsenzus. Hlava štátu o tom informovala na sociálnej sieti.

Správne rozhodnutie slovenských občanov

„Pred 16 rokmi sme po úspešnom referende vstúpili do Európskej únie a bolo to správne rozhodnutie občanov Slovenska. Verím, že sa s nástupom novej vlády na Slovensku obnoví aj konsenzus na našom zahraničnopolitickom smerovaní, ktorý sa v uplynulých rokoch naštrbil,“ uviedla prezidentka.

Nenahraditeľná pomoc Európy v čase krízy

Ako ďalej priblížila, nikdy predtým nebolo tak evidentné, ako veľmi sa európske politiky priamo týkajú všetkých občanov.

„Tak, ako je to vlastné dobrým partnerom a spojencom,“ uzavrela Čaputová.

Slovensko si dnes pripomína 16. výročie svojho vstupu do EÚ. SR sa 1. mája 2004 spolu s ďalšími deviatimi krajinami stala súčasťou európskeho spoločenstva.

Viac k téme: referendum, výročie

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie