• Dnes je: Štvrtok 21. januára 2021 meniny má Vincent

Všade vidí len zradcov a nepriateľov, ostro sa pustila Beňová do Fica

Všade vidí len zradcov a nepriateľov, ostro sa pustila Beňová do Fica

Jedným dychom si tak kopol do Kaliňáka, Sakovej aj Tomáša

Monika Beňová na sociálnej Facebook poriadne skritizovala Roberta Fica. Dlhoročnej europoslankyni sa nepáčilo, ako predseda strany Smer-SD reagoval na odchod ďalších 10 poslancov k Petrovi Pellegrinimu, ktorý ohlásil založenie vlastnej strany.

Stať o Kaliňákových deťoch

„Predseda strany, ktorá má 21 rokov a ktorá napriek všetkému stále disponuje pomerne solídnou voličskou základňou, má povinnosť postaviť sa pred média a vysvetliť našim voličom čo sa deje a najmä, čo sa bude diať ďalej,“ napísala Beňová a dodala, že v neposlednom rade je to aj jeho povinnosť voči tým, ktorí sme zo strany neodišli.

Priam neuveriteľné podľa Beňovej pôsobila stať o Kaliňákových deťoch a biznis krídle zosobnených v exministerke vnútra Denise Sakovej a Erikovi Tomášovi. „Jedným dychom si tak kopol do Kaliňáka, Sakovej aj Tomáša,“ uviedla Beňová s tým, že to dokazuje len fakt, v akej hlbokej paranoi sa Fico nachádza. „Všade vidí len zradcov a nepriateľov a sedí sám, schovaný kdesi, namiesto toho, aby sa postavil k situácii čelom a ponúkol riešenie,“ dodala.

Ostali dvaja podpredsedovia z piatich

Beňová si myslí že voliči Smeru čakajú od strany opozičnú politiku a členovia víziu, čo ďalej. „Je politicky a aj ľudsky neakceptovateľné, že predseda necíti elementárnu zodpovednosť za túto situáciu a nedokáže sa solídne postaviť pred nás, a pred našich voličov aby povedal aspoň pár súvislých viet,“ kritizuje ďalej Fica, ktorý podľa nej nemôže očakávať, že ho budú donekonečna ľutovať za stav, do ktorého sám seba vmanévroval.


„No a keďže sa teda Facebook stal našim straníckym komunikačným nástrojom, chcem požiadať (opakovane) členov predsedníctva a krajských predsedov, aby urýchlene sfunkčnili stranícke orgány, aby sa zišlo predsedníctvo a to aby zvolalo snem, na ktorom budú zrealizované všetky personálne zmeny,“ vyzvala.


Smeru totiž podľa nej ostali dvaja podpredsedovia z piatich, predseda kdesi v ilegalite a predsedníctvo, ktoré sa nestretlo už tri mesiace. „Ste tým všetci povinní voličom strany a členskej základni,“ dodala na záver.

Pellegriniho „nové tváre“ zabudli na to, odkiaľ prišli, reaguje Fico na odchod poslancov zo Smeru

Predsedu opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica mrzí, že odchádzajúca skupina poslancov Národnej rady SR (NR SR) triešti a oslabuje sociálnu demokraciu na Slovensku. Napísal to vo svojom profile na sociálnej sieti.


Reagoval tým na stredajšiu tlačovú konferenciu podpredsedu NR SR Petra Pellegriniho, na ktorej vyhlásil, že k jeho vznikajúcemu politickému subjektu sa pridávajú poslanci parlamentu Richard Raši, Peter Žiga, Denisa Saková, Erik Tomáš, Ľubica Laššáková, Ján Ferenčák, Matúš Šutaj-Eštok, Peter Kmec, Róbert Puci a Ján Blcháč.

Učil som ich abecede politiky

„Pri odchode poslancov z klubu a prípadne aj strany býva zvykom usporiadať tlačovú konferenciu a zareagovať. Zatiaľ však dám prednosť čisto môjmu ľudskému pohľadu. Je zvláštne, že tieto tzv. ´nové tváre´ v politike som pred 20 rokmi učil abecede politiky. Držali sa ma silno za ruku rovnako, ako keď ide dieťa prvýkrát do školy a keď robí prvé nesmelé kroky. Celé roky sme spolu diskutovali na tému moderná sociálna demokracia. Robil som to rád, lebo som chcel vychovať novú generáciu socialistov, ktorí budú aj reálne v politike napĺňať hodnoty sociálnej demokracie a nielen o tom hovoriť,“ uviedol Fico.


Zdôraznil, že pri poslancoch, ktorí sa pridávajú k vznikajúcej strane Petra Pellegriniho, vždy stál a postupne im dával priestor, funkcie a zodpovednosť.


Fico taktiež vyjadril poľutovanie nad tým, že okrem všeobecných fráz nepočul nič iné o tejto „novej sociálnej demokracii“ a že o nej rozprávajú predstavitelia, ktorých novinári dlhodobo označovali za tzv. „biznis krídlo“ v Smere-SD a „deti“ Roberta Kaliňáka.


Spomenul bývalú ministerku vnútra Denisu Sakovú či niekoľkoročného člena strany Erika Tomáša. „Mrzí ma, že po 20 rokoch v Smere-SD dokážu niektorí politici vôbec predstierať, že sú ´nové tváre´ a zabudnúť odkiaľ prišli, čo robili a čo presadzovali,“ priblížil šéf Smeru-SD.

Sociálnodemokratické hodnoty sú maska

Ich slová o sociálnodemokratických hodnotách vníma ako masku, ktorú si nasadili na svoje tváre, „aby prekryli svoje egoistické ciele a zmiatli našich voličov“. Čas podľa neho ukáže, kto to so sociálnodemokratickými hodnotami myslí úprimne a vážne, kto sa s nimi narodil, kto ich zdieľa a cíti.


„Úspešnú ľavicu a sociálnu demokraciu vždy reprezentovali činy a nie slová. Ako predseda strany Smer-SD môžem hrdo povedať, že odkedy som v politike, tak som presvedčený ľavičiar a nikdy nepodľahnem slniečkárskym a neoliberálnym trendom,“ uzavrel Fico.


Pellegrini 10. júna oznámil, že sa vzdal funkcie podpredsedu Smeru-SD, ktorého členom bol 20 rokov. Svoje rozhodnutie označil za jedno z najťažších v doterajšej politickej kariére. Zdôraznil, že si už nevedel predstaviť vedenie strany v tandeme s jej doterajším predsedom Robertom Ficom.


Na stredajšej tlačovej konferencii potvrdil, že založí novú politickú stranu bez sponzorov v pozadí, ktorá bude silno antifašistická. Zaregistrovaná by mohla byť podľa jeho slov na jeseň.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie