• Dnes je: Nedeľa 28. novembra 2021 meniny má Henrieta

Vraždu britského konzervatívneho poslanca Davida Amessa vyšetrujú ako teroristický čin

Vraždu britského konzervatívneho poslanca Davida Amessa vyšetrujú ako teroristický čin

Amess bol poslancom od roku 1983.

16.10.2021 (Webnoviny.sk) - Zabitie britského konzervatívneho zákonodarcu Davida Amessa polícia považuje za teroristický čin. Politik zomrel na následky pobodania nožom počas piatkového stretnutia s voličmi v meste Leigh-on-Sea v grófstve Essex.

Metropolitná polícia uviedla, že existuje potenciálna súvislosť s islamským extrémizmom. Informuje o tom portál bbc.com.

Potenciálne spojenie s extrémizmom

Na mieste pre podozrenie z vraždy zadržali 25-ročného Brita. Polícia je presvedčená, že muž, ktorý je vo väzbe v Essexe, konal sám, ale prešetrovanie okolností útoku pokračuje.

Vládne zdroje pre BBC uviedli, že páchateľ podľa úvodného vyšetrovania má somálske korene.

„Smrteľné pobodanie v Leigh-on-Sea bolo označené za teroristický čin a vyšetrovanie vedie protiteroristická polícia," uviedla Metropolitná polícia.

„Úvodné prešetrovanie odhalilo potenciálne spojenie motivácie s islamským extrémizmom," dodala.

V roku 2016 zavraždili Jo Coxovú

Na politickej scéne bol známy ako prominentný bojovník proti interrupciám. Angažoval sa tiež za dobré životné podmienky zvierat.

Násilie spáchané na britských politikoch je zriedkavé, no v júni 2016 za bieleho dňa brutálne zavraždili poslankyňu Labouristickej strany Jo Coxovú.

Vytrvalú podporovateľku členstva Spojeného kráľovstva v EÚ a prijímania utečencov do Británie dobodal a postrelil krajne pravicový extrémista Thomas Mair, ktorý dostal za svoj zločin doživotné väzenie.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a portálu bbc.com.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie