• Dnes je: Štvrtok 13. augusta 2020 meniny má Ľubomír

Vonkajšie hranice Európskej únie zrejme zostanú zavreté dlhšie

Vonkajšie hranice Európskej únie zrejme zostanú zavreté dlhšie

Európska komisia naposledy vyzvala členské štáty 16.

8.4.2020 (Webnoviny.sk) - Európska komisia (EK) vyzvala štáty schengenského priestoru a pridružené štáty, aby predĺžili obmedzenia týkajúce sa ciest do Európskej únie (EÚ). Agentúru SITA o tom informovala vedúca tlačového tímu Zastúpenia EK na Slovensku Ingrid Ludviková.

Komisia naposledy 16. marca vyzvala hlavy štátov a vlád, aby zaviedli dočasné obmedzenie pre nepodstatné cesty do krajín EÚ na počiatočné obdobie 30 dní a nasledujúci deň predstavitelia štátov túto výzvu schválili.

„Skúsenosti krajín v pandémii ukazujú, že opatrenia uplatňované v boji proti šíreniu koronavírusu sú účinné, ak platia viac ako 30 dní. Navyše, opatrenia na ochranu vonkajších hraníc môžu byť účinné, len ak ich krajiny vykonávajú na všetkých hraniciach jednotným spôsobom. Komisia preto apeluje na koordinovaný prístup,“ informuje Zastúpenie EK.

Viac o téme: Koronavírus

Cestovné obmedzenie sa vzťahuje celkovo na 30 krajín, a to na všetky štáty schengenského priestoru vrátane Bulharska, Chorvátska, Cypru, Rumunska a štyri pridružené štáty Island, Lichtenštajnsko, Nórsko a Švédsko.

Viac k téme: COVID-19, hranice, Koronavírus, Schengen, zatvorenie hraníc

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie