• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Von der Leyenová sľúbila tvrdé zakročenie proti pašerákom ľudí a návrat migrantov do domovských krajín

Von der Leyenová sľúbila tvrdé zakročenie proti pašerákom ľudí a návrat migrantov do domovských krajín

Plán Európskej komisie zahŕňa aj urýchlené poskytnutie finančných prostriedkov Tunisku v rámci dohody o blokovaní člnov pašerákov ľudí.

17.9.2023 (SITA.sk) - Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová v nedeľu počas návštevy talianskeho ostrova Lampedusa prisľúbila rýchly návrat nelegálnych migrantov do ich domovských krajín a tvrdé zakročenie proti pašovaniu ľudí. Na tento ostrov tento týždeň za jediný deň prišlo takmer 7-tisíc nelegálnych migrantov.

Meloniová požaduje blokádu severnej Afriky

"My rozhodneme, kto príde do Európskej únie a za akých okolností. Nie pašeráci," vyhlásila von der Leyenová. Podľa Červeného kríža v centre na ubytovanie migrantov na ostrove Lampedusa, ktorého kapacita je pre stovky ľudí, je teraz 1 500 migrantov.

Talianska premiéra Giorgia Meloniová požaduje námornú blokádu severnej Afriky, aby sa zabránilo odchodu migrantov z kontinentu na pašeráckych člnoch. Predsedníčka EK námornú blokádu nespomenula a namiesto toho ponúkla podporu pri „skúmaní možností rozšírenia existujúcich námorných misií v Stredozemnom mori alebo pri príprave nových misií".

Poskytnutie peňazí Tunisku

Šéfka EK prisľúbila aj pomoc Európskej agentúry pre pohraničnú a pobrežnú stráž Frontex pri zabezpečovaní „rýchleho návratu migrantov do krajín ich pôvodu", ak nespĺňajú podmienky na pobyt v Európskej únii.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie