• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Von der Leyenová navrhla „európsky balík o veternej energii“, ktorý čelí jedinečnej kombinácií problémov

Von der Leyenová navrhla „európsky balík o veternej energii“, ktorý čelí jedinečnej kombinácií problémov

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen v príhovore o stave únie navrhla nový „európsky balík o veternej energii“, ktorý by mal zmierniť ťažkosti sužujúce odvetvie zelenej energie, vrátane problémov s financovaním a pomalým udeľovaním povolení. Informuje o tom portál Politico.

Európsky úspech

„Náš veterný priemysel… je európskym úspechom, ale v súčasnosti čelí jedinečnej kombinácii problémov,“ povedala Von der Leyen a dodala, že preto predložia európsky balík týkajúci sa veternej energie – v úzkej spolupráci s priemyslom a členskými štátmi.


Tento balík by mal podľa nej zahŕňať zameranie sa na urýchlené udeľovanie povolení a zlepšenie štátom podporovaných aukčných systémov spolu so „zručnosťami, prístupom k financiám a stabilnými dodávateľskými reťazcami“.

Sektor zasiahli problémy

Bezprostredne nebolo jasné, či bude balík pozostávať z nového právneho návrhu alebo z voľnejšieho akčného plánu, konštatuje Politico.


Európsky sektor veternej energie v posledných mesiacoch tvrdo zasiahli rôzne problémy, ktoré ovplyvnili hospodárske výsledky developerov a výrobcov turbín, vrátane prudko rastúcej inflácie, prekážok v dodávateľskom reťazci, zdržaní pri udeľovaní povolení, problémov s prístupom k dotáciám a rastúcej konkurencie s Čínou.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie