• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Von der Leyenová chce zakročiť proti lacným čínskym elektromobilom, deformujú európsky trh a spôsobujú preteky ku dnu

Von der Leyenová chce zakročiť proti lacným čínskym elektromobilom, deformujú európsky trh a spôsobujú preteky ku dnu

Ursula von der Leyen, predsedníčka Európskej komisie.

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen v príhovore o stave únie oznámila, že začne antisubvenčné vyšetrovanie čínskych elektrických vozidiel.

Tlak zo strany Francúzska

Informuje o tom portál Politico s tým, že tak vyhovela výzvam Francúzska, aby zasiahla proti prudkému nárastu dovozu.

Toto oznámenie prišlo po mesiacoch tlaku zo strany Paríža a jeho zástupcov v priemysle a Európskej komisii, aby sa začalo vyšetrovanie čínskych výrobcov elektrických vozidiel, ktorí predbehli európskych výrobcov.

Obrovské dotácie v Číne

„Svetové trhy sú teraz zaplavené lacnejšími čínskymi elektromobilmi. A ich cena je umelo udržiavaná na nízkej úrovni vďaka obrovským štátnym dotáciám. To deformuje náš trh,“ upozornila predsedníčka eurokomisie vo svojom výročnom prejave o stave Európskej únie .


Dodala, že v stredu môže oznámiť, „že Komisia začína antisubvenčné vyšetrovanie elektrických vozidiel pochádzajúcich z Číny. Európa je otvorená hospodárskej súťaži. Nie pre preteky ku dnu“.


Politico dodáva, že takéto vyšetrovanie by mohlo Európe otvoriť cestu k uvaleniu dodatočných poplatkov na čínske vozidlá, o ktorých sa domnieva, že ich predávajú nespravodlivo lacno, aby poškodili európskych konkurentov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie