• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Volvo by mohlo poskytnúť prácu až 20-tisíc ľuďom, uviedol predseda SaS Richard Sulík (video)

Volvo by mohlo poskytnúť prácu až 20-tisíc ľuďom, uviedol predseda SaS Richard Sulík (video)

Predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík.

Automobilka Volvo by napokon spolu so svojimi subdodávateľmi mohla dať prácu až 20-tisíc ľuďom.

Zdvojnásobenie pôvodného plánu

Na piatkovej tlačovej besede to uviedol predseda strany Sloboda a Solidarita a exminister hospodárstva Richard Sulík. Ako zdôraznil, spoločnosť prednedávnom v zámere predloženom na posudzovanie vplyvov na životné prostredie zdvojnásobila svoje pôvodné plány ohľadne produkcie automobilov ako aj počtu vytvorených nových pracovných miest.

„Ak sa toto podarí, tak odhadujem, že Volvo plus subdodávatelia budú tvoriť približne, no možno že do 20-tisíc pracovných miest,“ vyhlásil Sulík. Podľa jeho slov tak bude príchod tejto investície neskutočným impulzom pre celý východný región a zabezpečí, že sa výrazne spriemyselní.

Odkúpenie pozemkov

Volvo tento týždeň odkúpilo od štátu pozemky, na ktorých má stáť budúca fabrika. Celý areál už má na liste vlastníctva a automobilka tak je jeho oficiálnym vlastníkom. Vydané bolo aj stavebné povolenie.


„Teraz už nič nebráni tomu, aby Volvo naozaj začalo s výstavbou závodu,“ zhodnotil šéf liberálov s tým, že Slovensko by aktuálne malo zabojovať o baterkáreň.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie