• Dnes je: Štvrtok 29. februára 2024 meniny má Radomír

Volt Slovensko kritizuje Fica za jeho poľutovaniahodné kroky na upokojenie Ruska, prístup k sankciám označili za zbabelý

Volt Slovensko kritizuje Fica za jeho poľutovaniahodné kroky na upokojenie Ruska, prístup k sankciám označili za zbabelý

Politická strana Volt Slovensko bije na poplach v súvislostí zastavenia vojenskej pomoci Ukrajine.

30.10.2023 (SITA.sk) - Politická strana Volt Slovensko bije na poplach v reakcii na oznámenie slovenskej vlády o zastavení vojenskej pomoci Ukrajine a stiahnutí podpory sankcií voči Rusku.

Poľutovaniahodné kroky

Deň po vymenovaní trojkoalície Roberta Fica predseda vlády oznámil, že "podporí nulovú vojenskú pomoc Ukrajine". Zároveň uviedol, že nebude hlasovať za žiadne sankcie voči Rusku, ktoré by poškodili Slovensko.

„Tieto poľutovaniahodné kroky na upokojenie Ruska nie sú prekvapením, keďže premiér Fico na týchto sľuboch staval svoju kampaň. Napriek tomu sú nebezpečné. Nielen pre Ukrajinu, ale aj pre Slovensko. Ak sa Rusku umožní ovládnuť územie, ktoré bezprostredne susedí s naším, nemali by sme sa čudovať, ak by sa apetít Vladimíra Putina na agresiu zvýšil,“ myslí si strana Volt Slovensko.

Zbabelý prístup Fica

Podľa paneurópskej politickej strany Volt Slovensko je postoj predsedu vlády Roberta Fica k sankciám proti Rusku zbabelý. „Svoj prístup formuluje jazykom ochrany národných záujmov, ale tento transakčný prístup nespĺňa strategický a morálny štandard, podľa ktorého potrestanie ruskej agresie a obrana suverenity Ukrajiny znamená urobiť správnu vec z dlhodobého hľadiska,“ zdôraznila strana, ktorá naďalej podporuje suverenitu Ukrajiny a zasadzuje sa za prísne sankcie voči Rusku.

Volt Slovensko je slovenská národná pobočka Volt Europa, paneurópskej politickej strany. Volt Slovensko je v procese registrácie ako politickej strany pre voľby do Európskeho parlamentu v roku 2024.

Založený v roku 2017 ako reakcia na nárast populizmu a krajnej pravice je Volt aktívny na všetkých úrovniach vlády a odhodlaný získať kreslá a presadzovať reformy v nadchádzajúcich európskych, národných, regionálnych a komunálnych voľbách. Volt sa usiluje o vybudovanie federálnej európskej demokracie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 29. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 29 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nenechajte sa znechutiť momentálnou situáciou a pokračujte v nasadenom tempe. Nakoniec dobre viete, že čím viac prekážok máte pred sebou, tým viac vás to priťahuje.

Býk 21.4. - 21.5.

Intrigovanie a podráždenosť v komunikácii vám nepristane. Potlačte v sebe zlosť a mlčte, inak sa nepríjemne popálite. Očakáva vás príjemné prekvapenie vo vzťahoch.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Prestanete si všímať drobné problémy a sústredíte sa na vážne kroky v oblasti vášho profesionálneho záujmu. Niekto by chcel ťažiť z vašej nevedomosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Môžete dosiahnuť veľa, ale zrieknite sa tvrdohlavosti. Snažte sa riešiť úlohy diplomaticky. Je na mieste opatrnosť pri styku s kontrolórom alebo revízorom.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie