• Dnes je: Piatok 25. júna 2021 meniny má Tadeáš

Volkswagenu koronavírus v raste neprekáža, automobilka vytvorila desiatky pracovných miest

Volkswagenu koronavírus v raste neprekáža, automobilka vytvorila desiatky pracovných miest

Zvýšený dopyt po nových zamestnancoch má súvis s dynamickým vývojom výrobného plánu.

8.3.2021 (Webnoviny.sk) - Volkswagen Slovakia vytvára na Slovensku napriek aktuálnej situácii v súvislosti s epidémiou koronavírusu ďalšie pracovné miesta. Ako informovala automobilka, pribudlo v nej vyše 100 voľných pracovných miest. „Ide o nových výrobných zamestnancov pre montáž vozidiel v bratislavskom závode," priblížila hovorkyňa spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová.

Zvýšený dopyt po nových zamestnancoch súvisí podľa nej s dynamickým vývojom výrobného plánu podmieneným aktuálnym nárastom dopytu na svetových trhoch a z toho vyplývajúcich organizačných zmien.

V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Volkswagen Slovakia je pilierom slovenského exportu, jedným z najväčších súkromných zamestnávateľov v krajine a spolu so svojimi zamestnancami aj najväčším prispievateľom do verejných rozpočtov. Spoločnosť preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku už viac ako 4,5 miliardy eur. Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky a podvozky, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie