• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Volko cestuje na Svetové univerzitné hry do Číny na otočku

Volko cestuje na Svetové univerzitné hry do Číny na otočku

V najľudnatejšej krajine planéty absolvuje iba dvojstovku, ale bude mať niekoľko kvalitných súperov.

2.8.2023 (SITA.sk) - Elitného slovenského šprintéra Jána Volka čaká vo štvrtok štart na Svetové univerzitné hry v čínskom Čcheng-tu.

V najľudnatejšej krajine planéty absolvuje iba dvojstovku, na ktorej bral bronz na SZU 2017 v Tchaj-peji.

Cestuje na otočku

Študent informačných technológií na STU v Bratislave sa rozhodol do Číny cestovať na otočku.

"Nemám síce skúsenosť s pretekmi v takomto časovom pásme bez aklimatizácie, ale ísť na otočku považujem za lepšie riešenie, ako prísť do Číny trebárs tri dni pred pretekmi. Za ideálnych okolností by som mal byť v dejisku podujatia aspoň päť až desať dní pred súťažou, aby som svoj organizmus pretočil na iný čas. Myslím si však, že to zvládnem aj takto," povedal 26-ročný Bratislavčan pre oficiálny web Slovenského atletického zväzu (SAZ).

V Čcheng-tu bude mať Volko niekoľko kvalitných súperov - Juhoafričana Shauna Maswanganyiho, Američanov Jamesa Williamsonon III či Keishona Franklina, Taliana Andreu Federiciho alebo Brazílčana Joaa Falcaa Cabrala.

Krok za krokom

"Hoci bežím iba 200 metrov, bude to náročné. No verím, že forme príde v pravý čas. Očakávam vyrovnané preteky a možno práve o to budú ťažšie. Vopred o nejakých konkrétnych cieľoch neuvažujem. Ako zvyčajne - pôjdem krok za krokom. Najprv treba postúpiť do semifinále. Ak to vyjde, potom budem uvažovať, čo ďalej. Verím však, že by to na univerziáde mohlo dopadnúť dobre," poznamenal slovenský "rýchlik".

Po prílete do dejiska podujatia sa Volko necítil stopercentne: "Zatiaľ je to po ceste trochu ospalé, ale verím, že ráno bude všetko v poriadku a zobudím sa pripravený. Spravím pre to maximum a už sa teším na súťaženie."

Areál v čínskom Čcheng-tu sa mu pozdával. "Zatiaľ sa mi tu páči. Cesta bola náročná, ale zvládli sme to. Je tu pekný komplex a akcia je dobre zorganizovaná. Verím, že zajtra bude všetko tak, ako má byť," dodal.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie