• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Volíte poštou zo zahraničia? Čas máte už len necelé dva týždne

Volíte poštou zo zahraničia? Čas máte už len necelé dva týždne

Približne 61 percent zaregistrovaných voličov na voľbu poštou zo zahraničia doteraz nehlasovalo.

16.9.2023 (SITA.sk) - Približne 61 percent zaregistrovaných voličov na voľbu poštou zo zahraničia doteraz nehlasovalo. Ministerstvo vnútra preto upozorňuje, že na odoslanie a doručenie návratnej obálky ostávajú už len necelé dva týždne.

Lehota na podanie žiadosti o opakované zaslanie volebných materiálov do zahraničia uplynie budúci týždeň v stredu 20. septembra. Rezort vnútra ďalej informoval, že na voľbu poštou sa zaregistrovalo takmer 73-tisíc voličov, avšak návratných obálok eviduje len 28 500.

Opätovné zaslanie materiálov

Zároveň upozorňuje voličov žijúcich v zahraničí, že ich hlasovací lístok bude započítaný len v prípade, že návratná obálka bude doručená do podateľne ministerstva vnútra najneskôr do piatka 29. septembra do 12:00.

„V prípade, že pôvodná zásielka sa ministerstvu vnútra vrátila ako neprevzatá, respektíve nedoručená, voliči dostávajú o tom upozornenie prostredníctvom emailovej notifikácie. Následne môžu požiadať o opätovné zaslanie materiálov a zároveň majú možnosť zmeniť adresu na doručenie. Opakovaná zásielka sa odosiela voličovi jeden, maximálne dva pracovné dni po podaní žiadosti," informuje rezort vnútra.

Treba sledovať mailovú schránku

Ten voličom odporúča, aby sledovali svoju mailovú schránku, do ktorej im príde informácia o podacom čísle zásielky, pomocou ktorého môžu sledovať, kedy môžu zásielku očakávať na adrese.

„V prípade služby Poste Restante sa adresátovi uloženie zásielky na pošte neoznamuje a je potrebné, aby si priebežne overoval jej doručenie na príslušnej pošte," upozorňuje ministerstvo.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie