• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Voliči dostávajú oznámenie o základných informáciách konania volieb. Čo robiť, ak sa nachádzate mimo svojho bydliska?

Voliči dostávajú oznámenie o základných informáciách konania volieb. Čo robiť, ak sa nachádzate mimo svojho bydliska?

V parlamentných voľbách kandiduje spolu 25 politických subjektov.

28.8.2023 (SITA.sk) - Voliči dostávajú v týchto dňoch do schránok oznámenie o mieste a čase konania volieb do Národnej rady SR a zoznam kandidátov. Obce a mestá ich doručia do každej domácnosti najneskôr do utorka 5. septembra. Voľby sa budú konať v sobotu 30. septembra od 7:00 do 22:00, hlasovať sa bude 5 996 volebných miestnostiach.

Úprava hlasovacieho lístka

„Volič sa z oznámenia dozvie, kedy sa konajú voľby a kde sa nachádza jeho volebný okrsok a volebná miestnosť. Obsahuje tiež informáciu o spôsobe úpravy hlasovacieho lístka a povinnosti preukázať sa pred hlasovaním preukazom totožnosti,“ informoval rezort vnútra.

V obciach, v ktorých majú obyvatelia právo používať v úradnom styku jazyk národnostnej menšiny, sú informácie uvedené aj v jazyku príslušnej menšiny.

Voľba mimo trvalého bydliska

V prípade, že sa volič nebude zdržiavať v deň volieb v mieste trvalého pobytu, môže požiadať obec o vydanie hlasovacieho preukazu, s ktorým môže odvoliť v ľubovoľnej volebnej miestnosti na Slovensku.

Osobne možno požiadať obec o vydanie hlasovacieho preukazu najneskôr v piatok 29. septembra, v prípadne listinnej alebo mailovej žiadosti je posledný termín na jej doručenie 8. september.

V zozname kandidátov sa uvádza vyžrebované číslo kandidátnej listiny, názov politickej strany alebo strán tvoriacich koalíciu, ako aj grafický znak, ak ho politický subjekt na svojej kandidátnej listine uviedol. Voliči v zozname nájdu aj poradové číslo, meno, priezvisko, titul, vek a zamestnanie kandidáta a obec jeho trvalého pobytu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie