• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Voľby by vyhralo Progresívne Slovensko, štyri politické subjekty sú tesne nad piatimi percentami

Voľby by vyhralo Progresívne Slovensko, štyri politické subjekty sú tesne nad piatimi percentami

Prieskum agentúry NMS Market Research Slovakia.

26.9.2023 (SITA.sk) - Hnutie Progresívne Slovensko (PS) aktuálne vedie prieskum verejnej mienky so ziskom 19,7 percenta. Progresívci tak preskočili stranu Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), ktorá v nich dlhodobo viedla. Tej aktuálne namerali 19,4 percenta.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Na treťom mieste sa umiestnila strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) so ziskom 10,5 percenta. Do parlamentu by sa dostala aj koalícia OĽaNO a priatelia, ktorej dôveruje 9,5 percenta voličov. Nasleduje hnutie Republika s 8,5-percentnou dôverou.

Prieskum pripravila prieskumná agentúra NMS Market Research Slovakia pre Denník Sme. Zber dát sa uskutočnil od 21. septembra do 24. septembra na vzorke 1 411 respondentov.

Tesne nad piatimi percentami sa aktuálne umiestnili štyri politické subjekty – Sloboda a Solidarita (SaS), Slovenská národná strana (SNS), Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) a Sme rodina. Ďaleko pod hranicou piatich percent skončila strana Aliancia s 3,1 percenta voličmi či Demokrati, ktorých by volilo 2,3 percenta respondentov.

Strana Smer-SD a hnutie PS by v parlamente obsadili zhodne po 33 kresiel. Hlas-SD by získal 18, OĽaNO a priatelia 16 a Republika 14 mandátov. Zhodne po deväť kresiel by obsadila SaS, SNS, KDH a Sme rodina.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie