• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Voľby by vyhral Smer, SNS má viac percent ako Sme rodina a OĽaNO je nad siedmimi

Voľby by vyhral Smer, SNS má viac percent ako Sme rodina a OĽaNO je nad siedmimi

Hnutie Republika a KDH sú v najnovšom prieskum agentúry AKO tesne pri sebe.

17.8.2023 (SITA.sk) - Ak by sa parlamentné voľby konali počas najbližšieho víkendu, zvíťazila by v nich strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) so ziskom 19,2 percenta.

Na druhom mieste by sa umiestnilo hnutie Progresívne Slovensko (PS), ktorému by svoj hlas dalo 17,8 percenta voličov. Prvú trojku uzatvára strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD), ktorú by volilo 15 percent voličov.

Celkovo by sa do Národnej rady (NR) SR dostalo deväť politických subjektov. Vyplýva to z výsledkov prieskumu agentúry AKO pre reláciu Na hrane TV Joj.

Do parlamentu by išlo aj OĽaNO

Prieskum bol realizovaný v dňoch 7. až 14. augusta, na reprezentatívnej vzorke tisíc respondentov, ktorým bola položená otázka: „Skúste si prestaviť, že by sa parlamentné voľby do NR SR konali už teraz najbližší víkend. Ktorú stranu alebo hnutie by ste volili?". Respondentom bol predložený zoznam všetkých kandidujúcich subjektov, mohli si vybrať len jednu možnosť.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Štvrtú priečku obsadila koalícia OĽaNO a priatelia, ktorú by volilo 7,2 percenta opýtaných, a teda by sa dostala do parlamentu, keďže by prekročila sedempercentné kvórum pre koalície.

Do zákonodarného orgánu by sa dostala aj strana Sloboda a Solidarita (SaS) so ziskom 6,6 percenta, hnutie Republika, ktorému by svoj hlas odovzdalo 6,3 percenta voličov, a tiež Kresťanskodemokratické hnutie (KDH), ktoré by vo voľbách podporilo 6,2 percent respondentov.

Demokrati majú 2,9 percenta

Brány zákonodarného orgánu by prekročila aj Slovenská národná strana (SNS), s podporou 5,9 percenta voličov a hnutie Sme rodina, ktoré by volilo 5,7 percenta opýtaných. Pred bránami parlamentu by ostali Demokrati, ktorí by získali 2,9 percenta voličských hlasov, Aliancia, ktorú by podporilo 2,5 percenta voličov a s volebným ziskom 2,1 percenta by sa do NR SR nedostali ani Modrí, Most – Híd. Ostatné politické subjekty by získali menej než jedno percento hlasov.


Strana Smer-SD by v NR SR získala 32 mandátov. Progresívci by so svojím volebným ziskom obsadili o dve kreslá menej, teda 30. Hlasu by pripadlo 25 miest v parlamente a koalícia OĽaNO a priatelia by získala 12 mandátov. Strana SaS a hnutie Republika by v zákonodarnom orgáne obsadili zhodne po jedenásť postov. Taktiež zhodne, po desať mandátov, by mali SNS a KDH a posledných deväť miest v NR SR by pripadlo hnutiu Sme rodina.

Ak by sa parlamentné voľby konali počas najbližšieho víkendu, 75,9 percenta respondentov deklarovalo, že by sa na nich zúčastnilo. Desať percent opýtaných by voliť nešlo a 12,3 percenta nevedelo, či by sa na voľbách zúčastnilo. Na otázku nechcelo odpovedať 1,8 percenta účastníkov prieskumu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie