• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Voľby by vyhral Smer-SD, sulíkovci sú štvrtí a Hegerovi Demokrati pod piatimi percentami

Voľby by vyhral Smer-SD, sulíkovci sú štvrtí a Hegerovi Demokrati pod piatimi percentami

Prieskum agentúry AKO.

14.4.2023 (SITA.sk) - Ak by sa parlamentné voľby konali v prvej polovici apríla, strana Demokrati súčasného predsedu vlády Eduarda Hegera by so ziskom 4,1 percenta hlasov ostala pred bránami parlamentu. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO, ktorý zverejnila televízia Joj v diskusnej relácii Na hrane.

V prvej trojke aj Progresívne Slovensko

Agentúra prieskum robila telefonickou formou od 4. do 11. apríla na reprezentatívnej vzorke 1000 respondentov. Respondenti odpovedali na otázku: „Skúste si prestaviť, že by sa teraz najbližší víkend znovu konali parlamentné voľby do Národnej rady SR. Išli by ste voliť? A ktorú stranu alebo hnutie by ste volili?"

Voľby by podľa prieskumu vyhrala strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) so ziskom 17,9 percenta hlasov. Nasledujú Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) so 16,3 percentami, Progresívne Slovensko má 14,1 percenta, strana Sloboda a solidarita (SaS) by mala 8,3 percenta, Sme rodina 7,1 percenta, Republika 6,6 percenta a Kresťanskodemokratické hnutie 6,4 percenta.

Za ľudí a kotlebovci pod dvomi percentami

Do parlamentu by sa dostalo aj hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) so ziskom 5,8 percenta hlasov.

Pred bránami zákonodarného zboru by, naopak, okrem spomenutých Demokratov ostala aj Slovenská národná strana (4,3 percenta), Szövetség – Aliancia a Maďarské fórum (zhodne po 2,1 percenta), Za ľudí (1,8 percenta) a Kotlebovci – ĽSNS (1,4 percenta). Ostatné subjekty by podľa výsledkov prieskumu získali menej ako jedno percento hlasov.

Na základe výsledkov volieb by víťazný Smer-SD v parlamente získal 33 kresiel, Hlas-SD 29, Progresívne Slovensko 26, SaS 15, Sme rodina 13, Republika a KDH zhodne po 12 a OĽaNO 10 kresiel. Na voľbách by sa podľa prieskumu zúčastnilo s tým, že vedia koho voliť, 65,2 percenta opýtaných.

Naopak, voliť by nešlo 12,7 percenta respondentov. Ďalších 20,2 percenta na otázku nevedelo odpovedať a 1,9 percenta odpovedať nechcelo.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie