• Dnes je: Piatok 27. mája 2022 meniny má Iveta

Voľba špeciálneho prokurátora: Koalícia sa zhodla na jednom mene. Bude to Daniel Lipšic? (naživo)

Voľba špeciálneho prokurátora: Koalícia sa zhodla na jednom mene. Bude to Daniel Lipšic? (naživo)

Naživo: Rokovanie parlamentu

V koalícii je zhoda na jednom mene v súvislosti s tým, koho podporia vo voľbe na špeciálneho prokurátora. Na piatkovej tlačovej konferencii to uviedol predseda poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michal Šipoš.

Doplnil, že poslanecký klub OĽaNO zasadal vo štvrtok 4. februára viac ako štyri hodiny. Podľa jeho slov podrobne rozobrali plusy a mínusy jednotlivých kandidátov a dohodli sa na jednom mene. O post šéfa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) sa uchádzajú Peter Kysel, Daniel Lipšic, Ján Šanta a Vasiľ Špirko.

Šipoš doplnil, že predsedovia klubov sa stretli v piatok doobeda. „Každý zreferoval, ako dopadlo zasadnutie ich klubov a keďže bola zhoda, tak sme si povedali, že pôjdeme do tej voľby v piatok,“ doplnil.

Naživo: Rokovanie parlamentu


Novým špeciálnym prokurátorom bude Daniel Lipšic, od poslancov vo verejnej voľbe dostal 79 hlasov. O post šéfa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) sa okrem Lipšica uchádzali aj Peter Kysel, Ján Šanta a Vasiľ Špirko. Funkčné obdobie špeciálneho prokurátora je sedem rokov.


Lipšic a Kysel podľa mimovládok ukázali vysokú odbornosť, expolitik ustál podpásové útoky Blahu

Lipšic vie, že jeho minulosť bude pri voľbe špeciálneho prokurátora používaná proti nemu

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie