• Dnes je: Pondelok 08. augusta 2022 meniny má Oskár

Vojna na Ukrajine môže trvať roky, ale nesmieme poľaviť, varuje šéf NATO Stoltenberg

Vojna na Ukrajine môže trvať roky, ale nesmieme poľaviť, varuje šéf NATO Stoltenberg

Šéf aliancie poznamenal, že dodanie modernejších zbraní Ukrajine by zvýšilo jej šance na oslobodenie Donbasu, z ktorého je v súčasnosti veľká časť pod kontrolou Ruska.

19.6.2022 (Webnoviny.sk) - Západ sa musí pripraviť na to, že vojna na Ukrajine môže trvať roky. Ako referuje spravodajský web BBC, povedal to generálny tajomník Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Jens Stoltenberg.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ten vyhlásil, že náklady na vojnu sú vysoké, ale omnoho vyššia cena by bola, ak by sa Moskve podarilo dosiahnuť na Ukrajine svoje vojenské ciele. Jeho komentáre prišli v čase, keď aj britský premiér Boris Johnson varoval pred potrebou pripraviť sa na dlhodobejší konflikt.

Stoltenberg i Johnson podotkli, že zaslaním ďalších zbraní by víťazstvo Ukrajiny bolo pravdepodobnejšie.

„Musíme sa pripraviť na to, že to môže trvať roky. Nesmieme poľaviť v podpore Ukrajiny. Aj keď sú náklady vysoké, nielen na vojenskú podporu, ale aj pre rastúce ceny energií a potravín,“ povedal šéf NATO.

Šéf aliancie poznamenal, že dodanie modernejších zbraní Ukrajine by zvýšilo jej šance na oslobodenie Donbasu, z ktorého je v súčasnosti veľká časť pod kontrolou Ruska.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie