• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Vojna na Ukrajine je príležitosťou pre slovenský zbrojársky priemysel, tvrdí Pellegrini a Kollár to vidí podobne

Vojna na Ukrajine je príležitosťou pre slovenský zbrojársky priemysel, tvrdí Pellegrini a Kollár to vidí podobne

Slovensko musí podľa Pellegriniho situáciu využiť na ešte intenzívnejšie zapojenie sa do zbrojárskeho priemyslu, pretože tu nejde len o zbrane na Ukrajinu.

11.6.2023 (SITA.sk) - Predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini je názoru, že Slovensko do budúcna nemôže výraznejšie pomôcť Ukrajine, pretože už toho veľa nemá.

Na druhú stranu si myslí, že Ruská agresia na Ukrajine je príležitosťou pre Slovensko v oblasti zbrojného priemyslu. Pellegrini to uviedol v relácii RTVS O 5 minút 12.

Slovensko sa musí zapojiť

„Nikdy nepoviem vetu, že zo Slovenska neodíde ani náboj, pretože Slovensko má fabriky, ktoré vyrábajú muníciu. Dnes sa munícia pre Ukrajinu nakupuje cez centrálne európske obstarávanie, a keď ju nevyrobíme na Slovensku, z čoho má Slovensko prácu, príjem a platy, tak ju vyrobia vo vedľajšej krajine a takisto dôjde tam, kde má dôjsť," vyhlásil Pellegrini v súvislosti s pomocou Ukrajine.

Ako dodal, Slovensko musí túto situáciu využiť na ešte intenzívnejšie zapojenie sa do zbrojárskeho priemyslu, pretože tu nejde len o zbrane na Ukrajinu.

„Vyprázdnili sa sklady po celej Európe, všetky armády budú dopĺňať zbrojné systémy a sklady, a to je práca na päť až desať rokov."

Práca pre ľudí

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) potvrdil, že je potrebné sa v tomto zmysle pozerať na vlastný priemysel a v prvom rade na prácu pre ľudí.

„Som za to, aby sme Ukrajine pomáhali preto, lebo oni tam naozaj bojujú za nás, čo ľudia často nechápu. Hlavná moskovská propaganda hovorí, že Ukrajina nemá nárok na existenciu. To je ako keby hovorili o nás. My sme tu tiež len 30 rokov," uviedol Kollár s tým, že ak Ukrajina nedostane podporu, tak sa Rusko dostane k slovenským hraniciam a nič mu nezabráni posúvať sa aj na Slovensko.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie