• Dnes je: Pondelok 08. augusta 2022 meniny má Oskár

Vodič vrazil do chodcov v Berlíne, najmenej jeden človek zahynul a hlásia aj zranených (foto+video)

Vodič vrazil do chodcov v Berlíne, najmenej jeden človek zahynul a hlásia aj zranených (foto+video)

Podozrivého podľa hovorcu polície zadržali a zatiaľ nie je jasné, či incident bol dôsledkom nehody alebo do ľudí narazil zámerne.

8.6.2022 (Webnoviny.sk) - V Berlíne v stredu vrazilo auto do chodcov. Informovali o tom tamojšie úrady s tým, že najmenej jeden človek zahynul a ďalších osem utrpelo zranenia.

Hovorca berlínskych hasičov Stefan Salzwedel, ktorý agentúre AP poskytol počty obetí, o nich nemal žiadne bližšie informácie.

Incident sa stal v blízkosti populárnej nákupnej ulice Kurfürstendamm na západe nemeckého hlavného mesta, informoval hovorca berlínskej polície Martin Dams.

Podozrivého vodiča podľa jeho slov zadržali a zatiaľ nie je jasné, či incident bol dôsledkom nehody alebo do ľudí narazil zámerne. Na mieste je veľké množstvo záchranárskych vozidiel.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie