• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Vodič kamióna zrazil na D1 cestárov, diaľnicu aj príjazdové cesty uzavreli (foto)

Vodič kamióna zrazil na D1 cestárov, diaľnicu aj príjazdové cesty uzavreli (foto)

Podľa stôp z miesta a priebehu nehody sa u vodiča kamióna mohlo jednať o mikrospánok, únavu alebo náhlu zdravotnú nevoľnosť.

21.7.2023 (SITA.sk) - Diaľniční policajti riešili vo štvrtok 20. júla popoludní dopravnú nehodu na diaľnici D1, ktorú zavinil vodič kamióna a zranili sa pri nej dvaja cestári. Pre nehodu bola diaľnica a príjazdové cesty od Hlohovca a Piešťan v smere na Trnavu asi hodinu uzavretá a vodiči čakali v kolónach. Na sociálnej sieti o tom informuje trnavská krajská polícia, podľa ktorej k nehode došlo tesne pred križovatkou Trnava.

Vodič kamióna počas jazdy vyšiel z pravého jazdného pruhu a narazil do oceľových zvodidiel vpravo. Pokračoval však v jazde a opakovane narazil do oceľových zvodidiel vpravo, aby nakoniec nabúral prednou časťou do zadnej časti prívesného vozíka diaľničnej patroly so šípkou. Vozidlo patrilo diaľničnej patrole, ktorá práve zabezpečovala v odstavnom jazdnom pruhu pokazené auto.

„Pri nehode sa zranili obaja pracovníci z diaľničnej patroly, jeden bol v čase nehody v aute a druhý pred vozidlom. So zraneniami nôh ho previezli záchranári do nemocnice. Dychové skúšky na alkohol boli negatívne,“ uviedla v statuse polícia, podľa ktorej príčiny konania kamionistu sú naďalej v štádiu vyšetrovania.

Polícia preto v samom závere statusu odporúča po približne každých dvoch hodinách dlhej cesty spraviť si aspoň 15-minútovú prestávku a aj za volantom myslieť na dodržiavanie pitného „nealko“ režimu. Ak sa začne cítiť vodič počas jazdy unavený alebo ospalý, je potrebné si nájsť čo najrýchlejšie bezpečné miesto na státie a oddýchnuť si.

Viac k téme: Cestári, Dopravná nehoda, Havária kamiónu
Zdroj: SITA.sk - Vodič kamióna zrazil na D1 cestárov, diaľnicu aj príjazdové cesty uzavreli (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie