• Dnes je: Nedeľa 03. decembra 2023 meniny má Oldrich

Vo Zvolenskej nemocnici pristavia k jednému pavilónu lôžkovú časť, novinkou budú aj rodinné izby

Vo Zvolenskej nemocnici pristavia k jednému pavilónu lôžkovú časť, novinkou budú aj rodinné izby

Cieľom rozvojového plánu je rozšírenie spektra a rozsahu poskytovanej zdravotnej starostlivosti a jej priblíženie obyvateľom spádovej oblasti.

Vo Zvolenskej nemocnici pristavia novú lôžkovú časť k chirurgickému pavilónu. Vyplýva to zo súťažných podkladov zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, kde je uvedená aj celková odhadovaná hodnota prác vo výške 14,5 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty.

Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa spoločnosti Agel SK Martina Pavliková, financované to bude z Plánu obnovy a odolnosti, kde získali pre úplne nový päťpodlažný pavilón chirurgických disciplín viac ako 34 miliónov eur.

Novinkou budú rodinné izby

„Pre pacientov projekt, okrem kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, prinesie desiatky zrekonštruovaných a 60 úplne nových lôžok, nové operačné sály a modernú recepciu. Úplnou novinkou budú tzv. rodinné izby na gynekologicko-pôrodníckom oddelení,“ popísala hovorkyňa s tým, že samozrejmosťou bude úplne nová zdravotnícka technika, zariadenie a vybavenie pavilónu.

Pomôže to rozšíriť zdravotnú starostlivosť


Cieľom rozvojového plánu je rozšírenie spektra a rozsahu poskytovanej zdravotnej starostlivosti a jej priblíženie obyvateľom spádovej oblasti.


„Zvýšenie počtu lôžok nám umožní naplniť všetky požiadavky kladené na nemocnicu druhej úrovne, zabezpečenie starostlivosti rozšírenému spádu nemocnice a moderná dispozícia prinesie viac komfortu pacientom, zvýšenie štandardu hotelovej zložky hospitalizácie a čerstvým rodičom možnosť pobytu rodinného príslušníka počas celej doby hospitalizácie mamičky po pôrode,“ uviedla riaditeľka Nemocnice Zvolen Ľudmila Veselá.

Spĺňať treba dve kritériá

Záujemcovia o realizáciu stavebných prác môžu ponuky posielať do 7. júla, pričom obstarávateľ vyžaduje zloženie zábezpeky vo výške 500-tisíc eur. Kritériá pre vyhodnotenie ponúk sú dve – prvým je cena s relatívnou váhou 70 a druhým lehota výstavby s relatívnou váhou 30.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Zoroslav Kollár opätovne zdraví Sulíka, tentokrát hovorí o podivnom biznise s ropnými produktami (video)

zoroslav kollar opatovne zdravi sulika tentokrat hovori o podivnom biznise s ropnymi produktami video

3.12.2023 (SITA.sk) - Richard Sulík mal počas svojho ministrovania nastaviť biznis s ropou a ropnými produktmi tak, aby vyhovoval istým firmám. Ide o ropu a ropné produkty, ktoré má štát uskladnené pre prípad núdze.

Podivný biznis s ropnými produktami

Ako ďalej uviedol vo svojom najnovšom videu podnikateľ a právnik Zoroslav Kollár, celý biznis sa točí okolo spoločnosti Zväz pre skladovanie zásob, a.s., v ktorej má malý podiel aj bratislavská rafinéria Slovnaft, ktorá patrí medzi hlavných hráčov pri skladovaní núdzových zásob ropy a ropných produktov.

„Ekonomické výsledky tejto spoločnosti sú priam ohromujúce. Spoločnosť má iba jedného zamestnanca, obrat takmer 20 miliónov eur a zisk 3 milióny eur ročne. Firma snov. Takúto rentabilitu dosahujú iba drogoví díleri a obchodníci s bielym mäsom,“ podotkol Kollár. Podivný biznis sa má podľa Zoroslava Kollára točiť cez štátnu firmu Spoločnosť pre skladovanie, ktorá je jedna zo zakladateľov Agentúry pre núdzové zásoby ropy a ropných produktov.

Čoskoro končiaca zmluva

„Zväz pre skladovanie zásob si prenajíma od Spoločnosti pre skladovanie jej 70 percent skladovacích kapacít dlhodobo. To znamená, že má absolútny a nerušený monopol. Agentúra pre núdzové zásoby ropy a ropných produktov sa tvári, že skladuje ropu a ropné produkty u skladovateľa, ktorý jej ponúka najlepšie podmienky. Nuž, ľahko sa vyhráva verejné obstarávanie, keď je niekto jediný na Slovensku. Dobre vymyslené,“ dodal Zoroslav Kollár, podľa ktorého štátu pre nastavenie takéhoto biznisu vzniká každoročne strata vo výške niekoľkých miliónov eur.

Richarda Sulíka po nástupe do funkcie ministra hospodárstva mali podľa Zoroslava Kollára spriaznení podnikatelia upozorniť, že zmluva medzi Zväzom pre skladovanie zásob a Agentúrou pre núdzové zásoby ropy a ropných produktov končí v roku 2025.

Zmluva vďaka Sulíkovi

„Takže sa stalo niečo na Slovensku nevídané. Agentúra vyhlásila súťaž na skladovanie ropy a ropných produktov už v roku 2021 a verejné obstarávanie úspešne ukončila v roku 2022. To znamená, tri roky pred uplynutím doby, na ktorú mala zabezpečené skladovanie. Asi by sme ich mali za to pochváliť, ale nie je veľmi za čo. Spoločnosť Zväz pre skladovanie zásob má vďaka kooperácii so štátom monopol, takže verejné obstarávanie malo už vopred jasného víťaza. Vďaka Richardovi Sulíkovi má súkromná firma s jedným zamestnancom zabezpečenú zmluvu na ďalších 15 rokov,“ doplnil Zoroslav Kollár.

Za desať rokov má tak podľa neho Zväz pre skladovanie zásob zabezpečený príjem vo výške takmer 300 miliónov eur. Spoločnosť Zväz pre skladovanie má ešte podľa Zoroslava Kollára zarobiť ďalšie milióny pri výmene starých zásob ropy či ropných produktov.


Počasie